Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych ogłoszonych przez PSSE w Drezdenku. Szczegółowe informacje dostępne są w ogłoszeniach w Librusie.
Dla uczniów kl. V-VIII:
Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych ogłoszonych przez PSSE w Drezdenku. Szczegółowe informacje dostępne są w ogłoszeniach w Librusie.
Dla uczniów kl. V-VIII:
Wszystkim strażakom składamy w dniu ich święta serdeczne podziękowania za ich służbę i ofiarną pomoc oraz życzymy im tylu samych powrotów, co wyjazdów na akcje.
Uczniowie naszej szkoły, nasza lokalna społeczność już wielokrotnie wykazała się postawą obywatelską i patriotyzmem na miarę obecnych czasów. Teraz wielu z młodych obywateli zaangażowało się w Konkurs Plastyczny z okazji Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja, który miał na celu wzbudzenie u dzieci postaw patriotycznych oraz szacunku do symboli narodowych, przybliżenie walorów ziemi ojczystej, jej bogatej historii, tradycji i kultury oraz propagowanie wiedzy patriotycznej w formie plastycznej. Jego organizatorami byli: Sołtys wsi Trzebicz wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „STOKROTKI” w Trzebiczu, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Biblioteka Miasta i Gminy w Drezdenku – Filia w Trzebiczu.
Na konkurs wpłynęło 25 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami.
Prace oceniane było on-line. Każdy z 10 zacnych członków komisji typował po 3 prace w danej grupie wiekowej. Pod uwagę była brana średnia wszystkich ocen.
Oto lista zwycięzców:
W kategorii dzieci 4-5 letnie:
I miejsce – Szymon Protyniak, lat 5
II miejsce – Anna Suchodolska , lat 4
III miejsce – Natan Ławrów, lat 5
W kategorii dzieci z klas „0":
I miejsce – Zuzanna Jurkiewicz
II miejsce – Oliwia Kalinowska, Zofia Jachimowicz
III miejsce – Kacper Odoliński, Pola Faberska , Gabrysia Hajbowicz
Wyróżnienia: Adam Suchodolski, Amelia Kurkiewicz, Oliwia Knapik, Szymon Koryciński
W kategorii uczniowie klas I-III:
I miejsce – Maja Maciejewska
II miejsce – Michalina Kubiak
III miejsce – Jan Grek
Wyróżnienia : Wiktoria Fabjańska, Wiktoria Mazurak, Wiktoria Jurkiewicz, Marceli Tokarski
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce – Martyna Iwaszko
II miejsce – Alan Pośpieszała, Jakub Maciejewski,
III miejsce – Amelia Iwaszko, Wiktoria Świderska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, o sposobie wręczenia poinformujemy w najbliższym czasie. Dodatkowo prace konkursowe będzie można zobaczyć w Bibliotece w Trzebiczu od czwartku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wszystkie prace były wyjątkowe. :)
Język polski - 120 min. ( osoby z wydłużonym czasem 180 min)
Matematyka - 100 min (osoby z wydłużonym czasem 150 min)
Język niemiecki - 90 min. ( osoby z wydłużonym czasem 135 min)
Termin główny:
1) język polski – 25 maja 2021 r. - (wtorek) – godz. 9:00
2) matematyka – 26 maja 2021 r. - (środa) – godz. 9:00
3) język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. - (czwartek) – godz. 9:00
Termin dodatkowy:
1) .język polski –16 czerwca 2021r. - (środa)–godz. 9:00
2).matematyka –17 czerwca 2021r.- (czwartek) –godz. 9:00
3) .język obcy nowożytny –18 czerwca 2021 r.- (piątek) –godz. 9:00
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej
Nasi najmłodsi uczniowie bardzo uroczyście obchodzili nadchodzące święta - poniżej fotorelacja.
Przed nami tzw. majówka, czyli dni wolne od pracy z racji obchodów świąt: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji Trzeciego Maja.
Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę w 1891 r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję. W II Rzeczpospolitej obchody 1 Maja, organizowane przez Polską Partię Socjalistyczną, stanowiły wyraz protestu przeciwko systemowi. Po wojnie zaś przeobraziły się w propagandowy rytuał, mający system legitymizować. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność. Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
1 maja obchodzimy także katolickie święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Kościół w sposób szczególny pragnie zwrócić uwagę na pracę ludzką, zarówno w aspekcie wartości chrześcijańskich, jak i społecznych, ogólnoludzkich i narodowych.
Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto.
"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu."a- słowa naszego patrona, św. Jana Pawła II, są przesłanką do działań czynionych przez naszą szkołę w kwestii przekazania uczniom wzorców miłości Ojczyzny. Okazją ku temu stały się majowe święta, zwłaszcza Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci brały udział w lekcjach dotyczących patriotyzmu, tworzyły ozdoby i dekoracje nawiązujące do barw i symboli Polski. Spotkały się też z panią Burmistrz Miasta Drezdenko, p. Karoliną Piotrowską oraz Kierownikiem Referatu Oświaty naszej gminy, p. Urszulą Kasper, które wygłosiły krótką pogadankę na temat tego, jak być odpowiedzialnym obwatelem swego kraju, jak dbać o tradycje narodowe oraz obdarowały dzieci plakietkami z logo naszej gminy.
Elżbieta Safarzyńska “Książki”
Szanuj książeczki czyś mały czyś duży.
One zabiorą cię w świat podróży.
Pokażą ci kraje obce, tajemne.
Skarby dobędziesz na światło dzienne.
Zobaczysz smoki z trzema głowami.
Małego kota z wielkimi butami.
Małgosia Jasia dziś uratuje.
Piętaszek także ci podziękuje.
Róża do Księcia znów zagaduje.
Wiedźma do worka złoto zsypuje.
Wśród fal się pluska Mała Syrenka.
Wróżki pukają znów do okienka.
Dbaj więc o książki, szanuj, doceniaj.
Nie gnieć karteczek i nie wydzieraj.
Podziel się wiedzą, radością i magią.
Szanuj więc książki i im pomagaj.
Zapraszamy do udziału w konkursie, szczegóły na plakacie.
Od 26.04.2021 r. uczniowie klas I-III będą uczyli się w systemie hybrydowym. Wychowawcy klas zapoznają uczniów i rodziców z aktualnym planem lekcji.
Dowozy rano bez zmian. Powrót do domu autobusem w kierunku Osowa i Trzebicza Nowego o godz. 12.30.
Uczniowie klas IV- VIII w dalszym ciagu uczą się zdalnie.
22 kwietnia to szczególny dzień w kalendarzu, a mianowicie Dzień Ziemi. Tego dnia zastanawialiśmy się z naszymi przedszkolakami, jak czuje się nasza planeta oraz czy robimy wszystko, by była czysta i zdrowa. Rozmawialiśmy o segregacji śmieci i energii odnawialnej. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Podczas spaceru posprzątaliśmy okolice przedszkola. To bardzo smutne, że w zaledwie kilka minut spaceru, uzbieraliśmy dwa pełne worki śmieci. Na koniec dzieci otrzymały medal ZIELONEGO ZIEMIANINA-DBAM O ZIEMIĘ. To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.
25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Gofra, z tej okazji przedszkolaki przygotowały ciasto i z pomocą pań upiekły pyszne gofry. Wszyscy dobrze znają chrupiące wafle przygotowywane w gofrownicy, która nadaje im charakterystyczny prostokątny kształt, podawane najczęściej z bitą śmietaną lub dżemem. Pysznie przygotowany deser bardzo smakował przedszkolakom. Zarówno zajęcia kulinarne jak i degustacja gofrów dostarczyły naszym pociechom wiele radości.
W poniedziałek 22 marca, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pożegnania Zimy” i „Powitania Wiosny”. Dzieci wspólnie wykonały sylwetę Pani Wiosny. Świetnie bawiły się podczas wykonywania ciekawych kart pracy i śpiewania radosnej piosenki. Podczas przemarszu dookoła szkoły dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę głośnymi okrzykami. Ten dzień dostarczył wiele radości i wywołał uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków.
Przemarsz - wesoły korowód. :)
Los naszej planety jest w naszych rękach - wiemy to nie od dziś. Święto przypadające w dniu dzisiejszym obchodzone pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię" jest przypomnieniem dla nas, że to my mamy wpływ na to, jaki wygląd Ziemia będzie miała za kolejne dzisiątki lat. Postępująca degradacja środowiska, alarmujące dane dotyczące stanu przyrody skłaniają nas do tego, by zatrzymać się i przemyśleć to, jaki ślad ekologiczny zostawia na Ziemi każdy z nas. Warto zastanowić się nad tym, co ja mogę zrobić dla naszej planety. Czy mogę żyć bardziej eko? Nawet małe zmiany stale powielane przez coraz większą liczbę osób mogą pozytywnie wpłynąć na los Ziemi.
Co możesz zrobić, jako jednostka ludzka, by ulżyć naturze? Bardzo wiele! Oszczędzaj wodę (bierz krótki prysznic, korzystaj z deszczówki, uszczelnij krany i załóż perlatory); kupuj odpowiedzialnie (ogranicz nadmierną konsumpcję - zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz kolejnego ubrania, czy możesz komuś oddać/sprzedać rzeczy, które są Ci już zbędne, a są w dobrym stanie); nie marnuj żywności (pomyśl, ile tracisz pieniędzy na jej zakup; wyprodukowanie pożywienia zostawia ogromny ślad wodny); zrezygnuj/ogranicz używanie plastiku (zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, zainwestuj w dzbanek lub bidon z filtrem); na zakupy chodź z torbą wielokrotnego użytku - tzw. szmacianką); wiosna w pełni - jeśli możesz, zrezygnuj z auta i przesiądź się na rower, zyska na tym nie tylko przyroda, ale też Twoje zdrowie; segreguj odpady - dzięki temu ograniczysz ich ilość, a dzięki recyklingowi nadasz im drugie życie. Nie ma na co czekać! Los Ziemi jest w Twoich rękach - zacznij działać!
(Info: https://turystyka.wp.pl/swiatowy-dzien-ziemi-kiedy-wypada-i-jak-go-obchodzic-6631082536921952a)
Konkurs plastyczny pn. "Polskę miłuję bardziej niż własne serce" (termin 21.04. - 21.05)
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej formatu A4 metodą dowolną nawiązującej do wybranej myśli lub cytatu Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przesłanie w formie i terminie wskazanym przez Organizatora w zamkniętej kopercie za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Biura Wojewody: Lubuski Urząd Wojewódzki, Biuro Wojewody, ul. Jagiellończyka 8, 66-400 Gorzów Wielkopolski z dopiskiem na kopercie „Konkurs Polskę miłuję bardziej niż własne serce” lub dostarczyć osobiście wrzucając kopertę z dopiskiem do skrzynki podawczej usytuowanej na parterze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Jagiellończyka 8. Uczestnikami konkursu mogą być wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas 1-8. (kategorie: przedszkole, klasa 1-4, klasa 5-8).
18 kwietnia już po raz piąty obchodzimy Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Warto w tym czasie zastanowić się nad uniwersalnymi treściami, które Pismo Święte wnosi w życie każdego z nas - osoby wierzącej mniej lub bardziej, czy też takiej, która sięga po Biblię jako dzieło literackie.
Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona nauka stacjonarna w oddziałach przedszkolnych na terenie szkoły
Do 25 kwietnia 2021r. uczniom klas I-VIII została przedłużona nauka zdalna.
Powered by aSc EduPage