• Po co biblioteka?

• "Biblioteka jest szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego”

Opiekun - mgr Anna Owczarzak

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
        Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki.
        Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Kto jest najważniejszy w bibliotece?
        Bez obecności kogo –

każda nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa?
        Czytelnik – to w bibliotece osoba najważniejsza!

W BIBLIOTECE

Po połączeniu biblioteki z pracownią informatyczną powstało „Małe centrum multimedialne”. Na lekcjach bibliotecznych, świetlicy szkolnej i świetlicy profilaktyczno-wychowawczej uczniowie korzystają z komputerów. Poszukują wiadomości w Internecie, grają w gry komputerowe, rozwiązują testy itp.

Uczniowie klas młodszych zdobywają podstawowe umiejętności obsługi komputera.

Z okazji Światowego Dnia Książki odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z „zerówki”. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały książki i czasopisma. Wysłuchały informacji o zbiorach bibliotecznych: książkach, czasopismach, programach komputerowych, filmach DVD. Opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Na zakończenie narysowały bibliotekę.