•  Biała zima 2015

16.02.2015 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: „OKIEM OBSERWATORA - MARTWA NATURA”

W czasie poniedziałkowych zajęć plastycznych dzieci wykonały wazoniki i świeczniki z masy solnej, które następnie malowały farbami i ozdabiały wg uznania koralikami, guzikami, muszelkami, makaronem czy też cekinami. Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i bezpiecznych zabaw na śniegu. Przeprowadzono pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków na lodzie, śniegu oraz w wyniku wychłodzenia organizmu. Następnie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z nagrodami pt. „Bezpieczna zima”. W czasie konkursu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce zimowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Po obiedzie dzieci rozegrały mecz piłki siatkowej.

17.02.2015 – WTOREK

HASŁO DNIA: „EKO, CZYLI BLIŻEJ NATURY”

Drugi dzień ferii zimowych poświęcony był ekologii. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną nt. ekologii w Unii Europejskiej i uczestniczyły w pogadance o ekologicznym trybie życia. Później indywidualnie, w parach lub małych grupach dzieci wykonały śmieszne  stwory z zużytych plastikowych butelek i kartonowych pudełek. Był też czas na swobodne gry i zabawy w klasie. Starsze dzieci grały w gry świetlicowe, młodsze chętnie kolorowały obrazki dotyczące higieny zimowych dni. Po obiedzie dzieci rozegrały mech w unihokeja na sali gimnastycznej.

18.02.2015 – ŚRODA

HASŁO DNIA: „W ZDROWYM CIELE,  ZDROWY DUCH”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, używek, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez PSSE w Drezdenku – sprzęt sportowy, przybory szkolne, materiały edukacyjne o zdrowiu. Po konkursie dzieci zjadły smaczny obiad, a na deser zrobiły samodzielnie w grupach owocowe sałatki z dodatkiem bitej śmietany i kolorowych posypek. Młodzi kucharze zadbali też o dekorację stołów i atrakcyjne podanie deserów. Wszystkie sałatki smakowały wyśmienicie! Dzień zamknęły gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej poprowadzone przez panią Jolantę Kłos.

19.02.2015 – CZWARTEK

HASŁO DNIA:  „W KARNAWALE…”

Ten dzień upłynął nam pod hasłem karnawałowych szaleństw. Dzieci wykonały maski karnawałowe wg własnego pomysłu lub korzystając z przygotowanych przez opiekunów szablonów. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa w maskach. Kulminacyjnym punktem dnia było pieczenie gofrów. Starsze uczennice zajęły się przygotowaniem ciasta wg podanego przepisu, a następnie piekły gofry pod okiem opiekunów. Młodsi uczniowie zajęli się dekoracją przygotowanych gofrów oraz dekoracją stołów. Było bardzo wesoło, a gofry własnej roboty smakowały wybornie! Kolejnym punktem dnia był mecz w „dwa ognie” na sali gimnastycznej.

20.02.2015 – PIĄTEK

HASŁO DNIA:  „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Tego dnia uczniowie oglądali prezentację multimedialną o zwierzętach chronionych w Polsce, a następnie odpowiadali na pytania do prezentacji. Potem chętne dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o zwierzętach „Animals-quiz”. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zwierzątka z papierowych talerzyków. Był także czas na swobodne zabawy i gry pod okiem opiekunów. Dzieci korzystały z gier zgromadzonych w świetlicy szkolnej, wśród których najbardziej ulubiły sobie „Bingo”.

>>>> Galeria <<<<

Święto „Dary Jesieni”

Dnia 24 października 2014 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu obchodzili Święto Darów Jesieni. Obchody tego święta w naszej szkole były inicjatywą rodziców naszych uczniów i miały na celu integrację dzieci i rodziców, szczególnie tych, którzy dopiero od września rozpoczęli swą przygodę ze szkołą, oraz lepsze poznanie szkoły, jej pracowników oraz tworzenie miłej przyjaznej atmosfery. To właśnie panie - mamy naszych uczniów, działające prężnie w Radzie Rodziców, oraz grono pedagogiczne czuwali nad całością przedsięwzięcia. To rodzice wraz ze swymi pociechami oraz wychowawcami poszczególnych klas przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich przybyłych na tę uroczystość. A więc były pyszne ciasta i ciasteczka w kształcie grzybków upieczone przez mamy naszych uczniów, koreczki owocowe przygotowane przez uczniów klasy III wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Jolą Kłos, tosty przygotowane przez uczennice z klasy V i VI, pieczone kiełbaski, dzięki uprzejmości tutejszego zakładu masarskiego oraz chłodne napoje, kawa i herbata dla wszystkich – oczywiście za darmo! Można także było spróbować swoich sił w kiszeniu kapusty w tradycyjny sposób i obejrzeć stare sprzęty potrzebne do tego celu. Wychowawcy klas zadbali o dobrą zabawę: były zagadki o tematyce jesiennej dla najmłodszych, konkursy i zabawy przy muzyce, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, w których nagrodami były przede wszystkim łakocie. Między konkursami dzieci bawiły się świetnie przy muzyce, za co odpowiedzialny był nasz niezawodny Samorząd Uczniowski. Szkoła w ten dzień została przystrojona jesiennymi warzywami oraz bukietami jesiennymi wykonanymi przez uczniów z żywych oraz sztucznych jesiennych kwiatów, wśród których królowały astry.

Miło było spotkać się w szkole po lekcjach, w nieco innych niż zwykle okolicznościach.

>>>> Galeria <<<<