• Biała Zima 2013

07.10.2019 20:40

„Biała zima 2013”

14.01.2013 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: „ZIMA LUBI DZIECI…”

Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych . Przeprowadzono pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków na lodzie, śniegu oraz w wyniku wychłodzenia organizmu. Następnie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z nagrodami pt. „Bezpieczna zima”. W czasie konkursu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce zimowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Następnie uczniowie wykonali zimowe obrazki farbami, z wykorzystaniem waty imitującej śnieg. Po zajęciach plastycznych dzieci zjadły ciepły obiad, po czym wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie grano w różne gry zespołowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie itp.

15.01.2013 – WTOREK

HASŁO DNIA: „OKIEM OBSERWATORA - MARTWA NATURA”

W czasie wtorkowych zajęć plastycznych dzieci wykonały wazoniki i świeczniki z masy solnej, które następnie malowały farbami i ozdabiały wg uznania koralikami, guzikami, muszelkami czy też cekinami. Następnie dzieci słuchały opowieści o pancerniku Aleksandrze, mówiącą o odkrywaniu siebie. Po obiedzie odbył się konkurs pt.: „Niepełnosprawni są wśród nas”, poruszający problemy niepełnosprawnych we współczesnym świecie. Po konkursie część dzieci, wraz z opiekunem, udała się na salę gimnastyczną na zajęcia ruchowe, a pozostali, pod okiem pani Jolanty Kłos, wzięli udział w konkursie piosenki - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

16.01.2013 – ŚRODA

HASŁO DNIA: „ZDROWY STYL ŻYCIA - MOIM STYLEM BYCIA”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracownika Sanepidu -  panią Marię Chudzik. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, dopalaczy, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Starsze dzieci rozwiązywały także krzyżówki i zadania związane z higieną rąk i bakteriami w ramach akcji „Akademia czystych rąk – CAREX”. Po konkursie dzieci zjadły smaczny obiad, a na deser zrobiły samodzielnie owocową sałatkę z dodatkiem bitej śmietany i kolorowych posypek. Dzień zamknęły mecze: mecz siatkówki dzieci starszych i mecz w dwa ognie dzieci młodszych.

17.01.2013 – CZWARTEK

HASŁO DNIA: „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Ten dzień poświęcony był tematyce zwierząt, tych domowych i tych dzikich. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zwierzątka z papierowych talerzyków. Kolejnym punktem dnia była prezentacja multimedialna o zwierzętach chronionych w Polsce. Następnie chętne dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o zwierzętach „Animals-quiz”. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

18.01.2013 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: „EKO, CZYLI BLIŻEJ NATURY”

Tego dnia uczniowie oglądali prezentację multimedialną nt. ekologii w Unii Europejskiej i uczestniczyły w pogadance o ekologicznym trybie życia. Później w parach lub małych grupach dzieci wykonały śmieszne ufoludki z plastikowych butelek i kartonowych pudełek. Był też czas na swobodne gry i zabawy w klasie. Starsze dzieci grały w gry świetlicowe, młodsze chętnie kolorowały obrazki. Po obiedzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej.

>>>> Galeria <<<<

• Dzień Zdrowego Śniadania 2012

07.10.2019 20:12

Dzień Zdrowego Śniadania 2012

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Śniadanie daje moc!”. Akcję zainicjowała w zeszłym roku koalicja Partnerstwo dla Zdrowia, tworzona przez Danone, Lubellę, Biedronkę oraz Instytut Matki i Dziecka. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W tym roku, tak jak w ubiegłym, w tysiącach szkół podstawowych w Polsce (w zeszłym roku było ich ponad 2400) odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi uczniowie z klas I-III poznali zasady zdrowego żywienia, a następnie wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowywali zdrowe śniadanie. Dzień 8 listopada ogłoszono w  Polsce, wzorem innych krajów europejskich, Dniem Zdrowego Śniadania. Dzień ten jest punktem kulminacyjnym akcji, kiedy to w szkołach w całej Polsce odbywają się wielkie, wspólne śniadania dla dzieci. Nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz paniami wychowawczyniami: p. Teresą Kwiatkowską oraz p. Jolantą Kłos także przygotowali tego dnia wielkie, zdrowe śniadania. Na  śniadaniowym stole nie zabrakło pięknych kanapek, koreczków, świeżych owoców, warzyw, soków owocowych, mleka oraz wody. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, jak nakryć do stołu i jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłku.

>>>> Galeria <<<<