•

Pracownia informatyczna w której odbywają się głównie lekcje przedmiotu informatyka oraz zajęcia dodatkowe mieści się na 2 piętrze naszej szkoły. Pracownia jest wyposażona w klimatyzację 11 stanowisk uczniowskich oraz 1 stanowisko dla nauczyciela.

Wszystkie komputery zostały wymienione na nowe w roku szkolnym 2017/2018. Na każdym stanowisku pracuje samodzielnie tylko jeden uczeń, co stwarza optymalne warunki do nauki. Na każdym z nich zainstalowane jest najnowsze oprogramowane Microsoft –  Windows 10 , a także programy do nauki. Dzięki nim uczniowie poznają budowę komputera , jego obsługę oraz uczą się podstaw programowania. Dostęp do niepożądanych stron chroni program antywirusowy Arcabit oraz monitoruje program OSE. Wszystkie informacje , dane są zapisywane na serwerze z zainstalowanym oprogramowaniem Windows 2012 Serwer - z którego można konfigurować każdą jednostkę w szkole. Nauczyciele oraz uczniowie korzystają z platformy Microsoft 365. Na lekcjach informatyki dzieci korzystają z takich programów jak : Gimp, Scratch , Pivot , SGP Batlie .

Wszystkie komputery połączone są w sieć wewnętrzną (Ethernet), z możliwością dostępu ze wszystkich stacji do sieci Internet za pomocą stałego łącza  symetrycznego o przepustowości 100 mb/s.

W wakacje 2018 został doprowadzony światłowód oraz wymienione okablowanie sieciowe . Dzięki programowi OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ) zostało uruchomione łącze światłowodowe. Została zamontowana szafa rack , w której znajduje się nowoczesny ruter kat 7. Dzięki niemu posiadamy bardzo szybką prędkość Internetu.

W szkole znajduję się  urządzenie do połączeń bezprzewodowych  z Internetem.Do poprawnego działania musi zostać zainstalowany certyfikat OSE ze strony. W tegoroczne wakacje wymieniono - kable sieciowe w pracowni komputerowej , oraz przygotowano łącza do nowych pomieszczeń , które będą mieściły się tam , gdzie budowa jest sala gimnastyczna.

Każda nasza klasa wyposażona jest w laptop oraz projektor z ekranem , które służą jako pomoce naukowe. Jedna z nich posiada także tablicę interaktywną.

Posiadamy także 2 urządzenia wielofunkcyjne i 1 drukarkę monochromatyczną.

W kontakcie z rodzicami pomaga nam program Librus , gdzie można  zobaczyć oceny , plan lekcji i zmiany, a także informacje szkolne.

W roku szkolnym 2019 /2020 w ramach doposażenia szkoły zostały dostarczone 3 nowe laptopy , projektory oraz ekrany do wyświetlania.

Rada Rodziców zakupiła nową Drukarkę Wielofunkcyjną HP Deskjet 2600.

W związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania  ( Covid 19) z projektu Zdalna Szkoła zostały zakupione notebooki , które służyły dzieciom , nie mających  komputerów w domach, ułatwiając nauczanie na odległość.

W wakacje 2020 roku została rozbudowana sieć komputerowa  do świeżo wybudowano budynku ( oddział przedszkolny , pielęgniarka , pomieszczenie nauczyciela Wf-u .  , oraz w pomieszczeniach starszej części . Wykorzystano do tego nową technologię Powerline (PLC). Powerline to technologia, dzięki której jest możliwy transfer danych poprzez wykorzystanie sieci elektrycznej. Zamontowano 2 urządzenia firmy Tenda. Transfer po sieci energetycznej wynosi od 300 do 1000 mb/s. Rozbudowano także monitoring szkoły o 5 kamer , dzięki czemu zwiększyło to bezpieczeństwo na terenie szkoły.W listopadzie otrzymaliśmy 25 tabletów od OSE z programu " Szkolne Pakiety Multimedialne" oraz  3 tablety z Androidem 10 w języku polskim przez UM Drezdenko z Programu "Zdalna Szkoła ". W roku 2020 została została zakupiona drukarka atramentowa Epson L3150.