• Zgodnie z harmonogramem nowego już roku szkolnego dziś, tj. 2 września 2019 r., odbyła się jego uroczysta inauguracja. W gościnnych progach świątyni PW Serca Pana Jezusa zebraliśmy się z rana, by mszą świętą rozpocząć kolejny rok edukacji. Ksiądz proboszcz T. Wołoszyn poświęcił plecaki i tornistry najmłodszym uczniom naszej szkoły, podziękował rodzicom i nauczycielom za ich wkład włożony w naukę swych pociech, a także za wszelkie wsparcie, a zgromadzone w kościele dzieci i młodzież zachęcił do wytężonej pracy, by koniec roku szkolnego przyniósł im sukcesy na miarę ich możliwości. Odniósł się przy tym do czasów II wojny światowej (z racji obchodów 80 rocznicy jej wybuchu) i zabranego dzieciństwa młodym osobom żyjącym w tamtych czasach. Do tego trudnego w historii Polski okresu nawiązała też p. A. Owczarzak, której głos po wstępie i powitaniu przybyłych na tę uroczystość gości oddała dyrektor naszej szkoły, p. B. Turczyn. Nasza pani historyk poinformowała społeczność szkolną i inne osoby zgromadzone w kościele, że szkoła bierze udział w akcji pn. "PRZERWANY MARSZ – SPOTKANIE POKOLEŃ1939 – 2019", która polega na wywiadach z ze świadkami historii tamyych czasów, czyli dzieci, a obecnie babć, dziadków, prababć i pradziadków naszych uczniów, którym dane było przeżyć swoje młode lata w okresie okupacji. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, omówiła kwestie bezpieczeństwa związane z przebywaniem w szkole (z racji trwającego remontu-budowy sali sportowej) oraz zachęcała do włączenia sie w działania proponowane przez szkołę, zwłaszcza te związane z nadaniem jej imienia Jana Pawła II. Bylismy też świadkami radosnego jubileuszu, gdyż p. Cz. Fijak otrzymała nagrodę z rąk dyrekcji z racji przepracowania 35 lat w Szkole Podstawowej wTrzebiczu. Pani Czesi i innym członkom grona nauczycielskiego życzymy zdrowia, pasji i zaangażowania na kolejne lata, a uczniom by potraktowali naukę jako okazje do rozwiajnia i odkrycia swoich pasji oraz zanteresowań. Powodzenia!