• Działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie w roku szkolnym 2023/2024

• Dzień Integracji - Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły (28.09.2023 r.)

Najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się w klasach, dla uczniów klas 4-8 największą atrakcją była dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, podczas której na chłopców czekały różne zabawne konkurencję; zostali też oni obdarowani symbolicznymi prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie wzięli też udział w Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły.

Sportowy sukces naszych uczniów

11 października 2023 r. (środa) na boisku wielofunkcyjnym typu Orlik w Strzelcach Krajeńskich w ramach Igrzysk Dzieci odbył się finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych.

Szkołę Podstawową w Trzebiczu reprezentowali: Jan Grek, Stanisław Grek, Antoni Przewoźny, Alan Kociński, Alan Błoch, Bartosz Janiszyn, Maurycy Czajka. Chłopcy zajęli 3 miejsce na 8 startujących szkół.

Mikołajki na sportowo w kl. 5

Szkolny Turniej Czwórek Siatkarskich

Wiosenny Bieg Dzieci i Młodzieży - 26.03.2024 r.

Biegacze w każdej grupie wiekowej stanęli na starcie. Bieg odbył się na boisku Uran Trzebicz. Do pokonania mieli pętlę boiska. W biegu wystartowało ok. 150 uczestników!

Klasyfikacja z podziałem na miejsca:

* 1-3

-I Natan Kras

-II Bogdan Burda

-III Aleksander Woźniak

*4-5

-I Martyna Weinold

-II Liliana Prońko - Kociuba

-III Czajka Maurycy

*6-8

-I Szymon Cieślewicz

-II Adrian Wrzesiński

-III Szymon Krzywicki

Bieg dzieci i młodzieży miał na celu uhonorowanie nadejścia wiosny oraz pomóc kształtować nawyki zdrowego stylu życia. Dzięki niemu jego uczestnicy mogli uczyć się dyscypliny, koncentracji oraz samodyscypliny, co miało pozytywny wpływ na ich rozwój i zdolności adaptacyjne. Bieg wzbudził pozytywne emocje, wszyscy byli podekscytowani, dobrze się bawili i chętnie poddali się zdrowej rywalizacji.

Mamy to!!! Drużyna Energii

Nasza Szkoła uzyskała awans do Etapu Sportowego w Ogólnopolskim Konkursie Drużyna Energii i znalazła się w gronie wyróżnionych 370 szkół z całej Polski. Oprócz tego zostaliśmy zakwalifikowani do nagrody I Stopnia, którą otrzymają tylko wybrane placówki .

Nagroda I Stopnia to nagroda rzeczowa w postaci zestawu: 30 strojów sportowych marki 4F dla zawodników o łącznej wartości 3 923,76 zł brutto. Działamy dalej i szykujemy się do Etapu Sportowego. Brawo dla wszystkich uczniów!

Dziękujemy Drużyna Energii! #DruzynaEnergii

Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów

W czwartek 18.04.2024 r. w Bobrówku na terenie lokalnej drużyny LZS Bobrówko odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się w nich bardzo dobrze, dzielnie reprezentując gminę Drezdenko, stając na podium prawie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci Dziewczęta:

1. Chrostowska Zofia - GZS Dobiegniew

2. Paczesna Julia - GZS Dobiegniew

3. Sobczak Lilia - SP 2 Strzelce Kraj.

4. WEINOLD MARTYNA - SP TRZEBICZ

Igrzyska Dzieci Chłopcy:

1. Woźniak Jakub - GZS Dobiegniew

2. Ziętek Jakub - SP 2 Strzelce Kraj.

3. PRZEWOŹNY ANTONI - SP TRZEBICZ

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta:

1. Wawrzyniak Eliza - SP 1 Strzelce Kraj.

2. Tworek Klaudia - GZS Dobiegniew

3. BAZIAK HANNA - SP TRZEBICZ

4. KORNEKIA MUSZAK - SP TRZEBICZ

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy:

1. Kubiś Wojciech - SP Bobrówko

2. Madej Błażej - SP 2 Strzelce Kraj.

3. CIEŚLEWICZ SZYMON - SP TRZEBICZ

Oprócz tego nasza szkołę reprezentowali również: Jan Grek, Stanisław Grek, Maurycy Czajka, Aleksandra Jędras, Liliana Prońko-Kociuba oraz Natalia Dopierała.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników. Frekwencja dopisała, pogoda również.

Taniec i gimnastyka to ich pasja

Nauka tańca lub gimnastyka w młodym wieku mogą zapewnić dzieciom szereg korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Zajęcia takie to świetna forma ćwiczeń, która może poprawić koordynację, równowagę i elastyczność. Promuje również kreatywność i wyrażanie siebie oraz może pomóc w budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości. Stosowanie ich wyzwala inicjatywę i pomysłowość, dzieci wykorzystują doświadczenia w tworzeniu własnych ćwiczeń i zabaw ruchowych. Poszukują sposobów wyrażania swoich emocji i aktywności ruchowej. W naszej szkole odkryliśmy ukryte talenty, które podzieliły się z nami przepięknym układem taneczno- gimnastycznym. Jesteśmy mega dumni, że mamy takie "perełki". Życzymy wytrwałości, sukcesów i oczywiście nieskończonej motywacji do działania. ♥️💪🔥

Maja Wrzesińska

Wiktoria Jurkiewicz