• Woda zdrowia doda…

Dnia 19 marca 2014 uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wyjechali na wycieczkę na basen do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. w ramach projektu „Akademia Sukcesu”. Wycieczka miała na celu podniesienie sprawności fizycznej naszych uczniów, rozwijanie ich zainteresowań pływackich oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nasi podopieczni przez dwie godziny korzystali z atrakcji „Słowianki”. Uczniowie, którzy potrafią już pływać udali się z naszą wuefistką – panią Anią Blatkiewicz- na basen olimpijski, gdzie doskonalili swoje umiejętności pływackie. Ci, którzy słabo pływają lub w ogóle nie potrafią pływać udali się wraz z opiekunami do części rekreacyjnej kompleksu. Tu na miłośników rekreacji wodnej czekało wiele atrakcji: masaże wodne, zjeżdżalnie, gejzery, armatka wodna, kaskady wodne i wanny kąpieli bąbelkowej. Jedna z opiekunek - pani Jolanta Kłos – wprowadzała chętne dzieci w tajniki sztuki pływania na basenie do nauki pływania. Wszyscy świetnie się bawili. Po basenie, zmęczeni i głodni, udaliśmy się do restauracji McDonald’s na obiad. W drodze powrotnej w autobusie uczniowie śpiewali piosenki oraz wymieniali się wrażeniami z tego wyczerpującego, ale jakże mile spędzonego dnia.

Wycieczka do Poznania w ramach projektu „Akademia sukcesu”

Dnia 16 października 2013 uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pojechali na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Poznania. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że dzieci i ich rodziców wycieczka ta nie kosztowała nawet złotówki. Koszty wyjazdu w całości pokryła Gmina Drezdenko w ramach, realizowanego w sześciu szkołach naszej gminy, projektu „AKADEMIA SUKCESU”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt skierowany jest do  uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjum z naszej gminy. Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Kłos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu zwiedziły Poznań - historyczną stolicę Wielkopolski, zapoznały się z jej zabytkami oraz poznały historię miasta. Odwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Muzeum Archeologiczne, spacerowaliśmy po starym mieście, a o godzinie 12:00 podziwialiśmy poznańskie koziołki. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad do restauracji. Po obiedzie pojechaliśmy do największego parku Poznania – Parku Cytadela. Pokonaliśmy monumentalne schody i naszym oczom ukazał się Pomnik Bohaterów. Zwiedziliśmy także Muzeum Uzbrojenia wraz z bogatą kolekcją czołgów, samolotów oraz sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej. Ostatnim punktem wycieczki był seans bajkowy w kinie Cinema City Poznań Plaza. Obejrzeliśmy bajkę w 3D pt. „Kumba” w reżyserii Anthonego Silverstona. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych do Trzebicza.

Była to pierwsza, ale nie ostatnia wycieczka w ramach projektu „Akademia Sukcesu” zaplanowana na ten rok szkolny. W imieniu swoim i naszych wychowanków dziękuję za możliwość udziału w projekcie.

>>>> Galeria <<<<