• Biała Zima 2012 r.

• Biała  zima 2012

13.02.2012 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: ” JESTEM POLAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM”

Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce patriotycznej i europejskiej. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Unii Europejskiej oraz o miejscu Polski w zjednoczonej Europie, a następnie mogły sprawdzić swoją wiedzę o Unii i o swoim kraju w quizie, pt. „Co wiem o Europie?”, w czasie którego odpowiadały na pytania dotyczące Polski i Europy oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce europejskiej i patriotycznej. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody. Następnie uczniowie wybierali sobie jeden z krajów europejskich i rysowali jego flagę. Dzieci miały także czas na wspólny posiłek. Po śniadaniu rozegrany został turniej w dwa ognie na sali gimnastycznej.

14.02.2012 – WTOREK

HASŁO DNIA: ” ”NA GÓRZE RÓŻE…” – WALENTYNKI

W czasie wtorkowych zajęć dzieci poznały historię Dnia Zakochanych, czyli Walentynek oraz wykonały walentynkowe kartki. Zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę lub wierszyk walentynkowy, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali lizaki w kształcie serc. Po przerwie śniadaniowej dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie rozegrany został mecz piłki siatkowej dla starszych oraz mecz w dwa ognie dla młodszych.

15.02.2012 – ŚRODA

HASŁO DNIA: ” W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracownika sanepidu, panią Marię Chudzik. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Następnie dzieci podzieliły się na cztery grupy, których zadaniem było wykonanie owocowej sałatki. Młodzi kucharze mięli do dyspozycji owoce, bitą śmietanę oraz kolorowe posypki. Zadbano też o dekorację stołów i atrakcyjne podanie deserów. Wszystkie sałatki smakowały wyśmienicie! Dzień zamknęły gry i zabawy na sali gimnastycznej.

16.02.2012 – CZWARTEK

HASŁO DNIA: „W KARNAWALE…”

Ten dzień upłynął nam pod hasłem karnawałowych szaleństw. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa w maskach. Kulminacyjnym punktem dnia było pieczenie gofrów. Starsze uczennice zajęły się przygotowaniem ciasta wg podanego przepisu, a następnie piekły gofry pod okiem opiekunów. Młodsi uczniowie zajęli się dekoracją stołów. Było bardzo wesoło, a gofry własnej roboty smakowały wybornie! Kolejnym punktem dnia był konkurs muzyczny - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

17.02.2012 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Tego dnia uczniowie oglądali film oraz prezentację multimedialną o zwierzętach chronionych w Polsce, a następnie odpowiadali na pytania do filmu/prezentacji. Później młodsze dzieci wykonały zwierzątka z masy solnej, a starsze grały w gry świetlicowe, wśród których najbardziej ulubiły sobie „Bingo”. Po przerwie śniadaniowej starsi uczniowie czytali młodszym bajki o zwierzętach, zarówno te bardziej, jak i mniej znane. Chętne dzieci wykonały ilustracje do wybranych przez siebie bajek.

>>>> Galeria <<<<