• Działalność szkoły w ramach SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE w roku szkolnym 2022/2023

• Sportowa integracja podczas imprezy pn. "Dary Jesieni":

Zdrowe soki, sałatki i przekąski w wykonaniu u uczniów i ich rodziców podczas "Darów Jesieni":

Poniżej zabawy ruchowe związane z obchodami "Światowego Dnia Pluszowego Misia":

Ruch na świeżym powietrzu przy okazji dbałości o groby w ramach akcji "Nie zapominamy":

Aktywność fizyczna podczas jesiennej wyprawy nad Bałtyk:

Dnia 15.02.2023 r. w Hali Sportowej w Drezdenku odbył się memoriałowy turniej piłki nożnej w 80. rocznicę śmierci patrona Szkoły Podstawowej nr 2 - Józefa Nojiego. Drużyny prezentowały wysoki poziom piłkarski, a nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce.

Zajecia edukacyjne przeprowadzone w lutym przez pracownicę PSSE w Drezdenku, p. Paulinę Pieluszczak - Suchodolską, w ramach Wojewódzkiej Kampanii "Żyj pełnią życia bez energetyka". Poruszane były zagadnienia takie jak: co to są energetyki, dlaczego dzieci i młodzież powinna ich unikać, co zawierają i jak działają na organizm. Został zaprezentowany krótki film dotyczący napojów energetycznych, przeprowadzono krótki quiz a na zakończenie przedstawione zostały rady co spożywać zamiast energetyków jako alternatywa na lepsze samopoczucie.

Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy pod hasłem Szkoły Promującej Zdrowie - uczniowie przygotowywali zdrowe szaszłyki i sałatki owocowe, kanapki i inne przekąski.

Uczniowie naszej szkoły - Hanna Baziak i Szymon Cieślewicz z kl. 7, wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie o Zdrowiu "Trzymaj Formę bez uzależnień!" organizowanej przez PSSE w Drezdenku, gdzie zajęli III miejsce.