• Nasza szkoła jak co roku organizuje akcję "Biała zima". Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od stworzenia regulaminu obowiązującego podczas zajęć.Tematem przewodnim dnia były witaminy oraz produkty, w których one występują. Dzieci rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach, przy pomocy opiekuna wykonały " rosnące farby", których używały do malowania. Uczniowie wykonali również soki z owoców i warzyw, najbardziej smakował im sok jabłkowy. Dzieci odwiedził również strażak, który przeprowadził pogadankę o bezpiecznych zabawach podczas ferii oraz zapoznał uczniów z urządzeniami do wykrywania dymu i czadu. Czas upłynął nam aktywnie i zdrowo.

Drugi dzień ferii poświęcony był aktywnemu spędzaniu czasu " Sport to zdrowie". Dzieciom przybliżona została zasada FAIR PLAY. Uczniowie scharakteryzowali oraz stworzyli sylwetkę wzorowego sportowca, a następnie sami projektowali nowoczesne stroje sportowe.

Kolejny dzień upłynął nam na pogłębianiu tajemnic książek. Dzieci przyniosły swoje ulubione bajki, dzieliły się z innymi swoim odczuciami i spostrzeżeniami. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować książkę, która najbardziej im się spodobała. Podczas dalszych zajęć dzieci wykonywały bajkowe postacie – kukiełki i odgrywały krótkie scenki.

Hasłem zajęć czwartkowego dnia ferii było „ Stop przemocy” . Uczniowie wypowiadali się jak rozumieją przemoc, poznali jej rodzaje. Oglądali również scenki przedstawione przez opiekunów i wspólnie analizowali ich zachowanie. W kolejnej części zajęć dzieci wykonywały rekwizyty potrzebne do odgrywania ról – mówię nie. Dzieci odwiedzili także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku, którzy przeprowadzili różnorodne gry i zabawy dotyczące zdrowia oraz przedstawicieli Komisariatu Policji w Drezdenku, którzy rozmawiali z uczniami o prawidłowych zachowaniach w kontaktach z nieznajomymi. Po dzisiejszym dniu podopieczni są bardziej asertywni, wiedzą jakich sytuacji unikać i kiedy należy powiedzieć " nie, nie zgadzam się".

Ostatni dzień ferii poświęcony był zdrowemu odżywianiu . Dzieci samodzielnie przygotowały sałatki owocowe, a następnie przypomniały sobie o zasadach prawidłowego zachowania przy stole. Podopieczni doskonalili również umiejętność nakrywania do stołu. Na koniec nastąpiła degustacja przygotowanych sałatek owocowych. Uczniowie jak co dzień mieli możliwość udziału w różnorodnych zabawach ruchowych i grach planszowych. Czas ferii spędzony został aktywnie, zdrowo i przyjemnie, a uśmiech wciąż gościł na twarzach dzieci.

>>>> Galeria <<<<