1. Do szkoły uczęszcza uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji  w warunkach domowych lub w izolacji.
        2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
        3. Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły umożliwia się skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
        4. Rodzice/prawni opiekunowie nie wchodzą na teren szkoły (doprowadzają dziecko do furtki) .
        5. Rodzice dzieci 3-5 letnich wchodzą do szkoły wejściem od ulicy Poprzecznej, dezynfekują ręce i doprowadzają swoje dzieci do drzwi szatni. W taki sam sposób następuje odbiór dzieci. Rodzice nie wchodzą do szatni.
        6. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci 6-letnich przez pierwsze dwa miesiące nauki odprowadzają swoje dzieci do oddziału przedszkolnego znajdującego się na piętrze szkoły. Odbiór dziecka następuje w taki sam sposób. Obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk. Od listopada dzieci zostają odprowadzone do sali przedszkolnej przez pracownika szkoły.
        7.  Przebywanie w szkole osób z zewnątrz ograniczone zostaje do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
        8.  Komunikacji z opiekunami ucznia odbywa się z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
        9. Wprowadzona zostaje obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku.
        10. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel,  odizolowuje ucznia                  w gabinecie pielęgniarskim zapewniając min. 2 m odległości od innych osób,                               i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
        11. Organizacja pracy szkoły:
        • uczniowie dojeżdżający przebywają na terenie szkoły od momentu wyjścia                        z autobusu
        • nauczyciele wchodzą wraz z uczniami do klasy o godz. 7.40
        • uczniowie miejscowi przychodzą do szkoły nie wcześniej niż o godz. 7.40
        • dzieci miejscowe uczęszczające do oddziału przedszkolnego przychodzą do szkoły nie wcześniej niż o godz. 7.30 ( za wyjątkiem tych dzieci, których rodzice pracują)
        • w miarę możliwości ogranicza się przechodzenie uczniów z klasy do klasy
        • po zmianie sali przez uczniów następuje dezynfekcja stolików oraz oparć krzesełek
        • w każdej klasie znajdują się płyny do dezynfekcji
        • nauczyciel, który po raz pierwszy wchodzi do danej sali lekcyjnej zobowiązany jest zdezynfekować ręce
        • stoliki lekcyjne są tak ustawione, żeby zachować dystans pomiędzy uczniami
        • uczniowie podczas wychodzenia na przerwę międzylekcyjną obowiązkowo zakładają  maseczki
        • uczniowie, którzy mają lekcje na parterze wychodzą na boisko szkolne przez szklany łącznik i przebywają z prawej strony placu.
        • uczniowie, którzy  mają lekcje na 1 i 2 piętrze wychodzą ze szkoły bocznym wejściem i przebywają na terenie szkoły, na którym znajduje się plac zabaw, boisko do siatkówki i piłki nożnej
        • zabronione jest mieszanie się grup
        • do szkoły uczniowie wchodzą pojedynczo zachowując odpowiedni dystans
        • aby zapobiegać gromadzeniu się uczniów przed drzwiami -  klasy szkolne nie będą zamykane na klucz

Dokładne procedury funkcjonowania szkoły zostaną przesłane poprzez wiadomości w Librusie.