Sztandar szkoły ma kształt kwadratu.
        Awers jest wykonany z tkaniny w kolorze ecru. Pośrodku znajduje się haft w kształcie koła. Na jasnym tle przedstawiona jest półpostać patrona szkoły – świętego Jana Pawła II w papieskiej białej szacie z czerwoną pelerynką. Jego twarz jest pogodna i uśmiechnięta.
        Rewers jest koloru czerwonego. Na tym tle umieszczone jest godło państwowe – orzeł biały z głową ozdobioną złotą koroną – zwróconą w prawo. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności.
        Sztandar dla społeczności Polskiej jest symbolem Polski – Narodu, symbolem Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o jego wymowie należy okazywać mu cześć i godnie mu służyć.