•             Dnia 1 grudnia 2010 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie i

poświęcenie nowego placu zabaw. Z tej okazji przyjechali do nas przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Miasta Drezdenka – Maciej Pietruszak oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku – pani Ewa Pręt, na uroczystości obecny był także proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu – ksiądz Tadeusz Wołoszyn. Odbył się uroczysty apel, w czasie którego uczniowie klasy VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki, by w ten sposób, w imieniu wszystkich uczniów, wyrazić wdzięczność za nowe miejsce zabaw oraz wręczyli burmistrzowi i pani dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty kwiaty. Potem głos zabrał burmistrz, który w swoim przemówieniu obiecał, że nie jest to ostatnia inwestycja jeśli chodzi o naszą szkołę. Następnie wszyscy przeszli przed nowy plac zabaw, gdzie burmistrz wraz z dyrektorem szkoły panią Beatą Turczyn, z panią Ewą Pręt oraz przewodniczącym szkoły – Kacprem Romaniuk wspólnie przecięli wstęgę i tym symbolicznym gestem otworzyli plac zabaw. Później wszyscy obecni zmówili krótką modlitwę, a ksiądz poświęcił nowe miejsce zabaw. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie oddali się radości korzystania z atrakcji nowego placu zabaw pod okiem nauczycieli, a przedstawiciele władz wraz z panią dyrektor udali się na poczęstunek.