• Rok Szkolny 2018/2019

marcu bieżącego roku chłopcy z klasy piątej i czwartej brali udział w Gminnym turnieju piłki nożnej.

W rywalizacji brało udział 6 szkół z gminy Drezdenko.

Nasza drużyna zajęła I miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

18.10.2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Powiatowych Biegach Przełajowych w Strzelcach Kraj. Wszyscy zawodnicy  bardzo się starali, ale uczeń klasy V - Michał Majewski okazał się  najlepszy. Zwyciężył w kategorii klas IV-VI. Otrzymał złoty medal. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej

Puchar Burmistrza Drezdenka

Dnia 3 czerwca 2015 w Trzebiczu odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Drezdenka połączony z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli K.S. URAN Trzebicz, sołectwo Trzebicz, Szkoła Podstawowa w Trzebiczu oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Trzebiczu. Podczas turnieju cztery drużyny młodzieżowe: „Uran” Trzebicz, „Lubuszanin” Drezdenko oraz dwie drużyny „Łucznika” Strzelce Kraj., rywalizowały o miano najlepszej. Przewidziano także indywidualne nagrody oraz statuetki dla najlepszych graczy w kilku kategoriach, m.in. najlepszy zawodnik, najlepszy obrońca czy najlepszy bramkarz turnieju. Podczas gdy młodzież rozgrywała mecze, młodsze dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w 6 konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli i wychowawców ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu: konkurencja „Siłacz” (przeciąganie liny), „Skoczek” (skoki w workach), „Szybki kelner” (slalom z tacą z napojem na czas), „Sokole oko” (rzuty do celu piłką, ringo, woreczkami), „Ratownik” (stoisko P.S.S.E. w Drezdenku oraz Szkoły Podstawowej w Trzebiczu do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej) i „Kierowca” (jazda rowerem po ustawionym miasteczku ruchu drogowego, odpowiedzi na pytania z ruchu drogowego). Zdobycie wszystkich sześciu sprawności upoważniało do odebrania dyplomu oraz nagród rzeczowych. W międzyczasie nasi milusińscy mogli pomalować sobie twarze w bajkowe motywy oraz nauczyć się wykonywania pudelków lub kwiatków z baloników dzięki uprzejmości Państwa Campbell, spróbować pysznych zdrowych kanapek, ręcznie wyciskanych soków oraz zdrowych soczków w kartonikach, pieczonej kiełbasy, herbaty, a dorośli pysznej kawy oraz ciasta dzięki uprzejmości mam z prężnie działającej Rady Rodziców. Nie zabrakło także tego, co dzieci lubią najbardziej czyli słodyczy. Kto natomiast nie miał ochoty na rozgrywki sportowe, mógł po prostu posiedzieć sobie pod namiotem słuchając muzyki wydobywającej się z głośników i kibicować pozostałym uczestnikom rozgrywek. Pogoda tego dnia dopisała i na festyn licznie przybyły dzieci z naszej szkoły oraz ze wsi wraz z całymi rodzinami. Turniej piłki nożnej wygrały drużyny „Łucznika” Strzelce Kraj., zajmując pierwsze i drugie miejsce na podium, III miejsce zdobył klub „Lubuszanin” Drezdenko, a IV „Uran” Trzebicz. Uczeń naszej szkoły Jakub Turczyn zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

Dziękujemy wszystkim, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć, a więc Klubowi Sportowemu „URAN TRZEBICZ” wraz z trenerem Panem Dariuszem Turczyn , dyrekcji, nauczycielom oraz Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, sołtysowi Trzebicza – Pani Paulinie Pieluszczak, staroście powiatu strzelecko-drezdeneckiemu – Panu Edwardowi Tyranowicz, naszym radnym, Pani Wiolecie Urbaniak – właścicielce sklepu „MIŚ” w Trzebiczu, Pani Lucynie Pieńkos, Panom Dariuszowi i Andrzejowi Woźniak oraz P.S.S.E. w Drezdenku.

Sukcesy naszych tenisistów.

11 stycznia 2013 r. uczniowie naszej szkoły w składzie : Jakub Turczyn, Dominik Owczarzak, Kamil Kruk, Mikołaj Tondel i Jakub Wargin brali udział w Miejsko-Gminnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego organizowanych na hali sportowej  przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Uczniowie rozgrywali mecze w systemie grupowym z podziałem na klasy: IV, V i VI. Z każdej grupy wychodziło 2 zawodników, którzy walczyli o medale i miejsca na podium. Uczniowie  z naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając wszystkie pierwsze miejsca.

Klasyfikacja generalna:

kl. IV - I miejsce - Jakub Turczyn

kl. V- I miejsce - Dominik Owczarzak

Kl. VI - I miejsce - Kamil Kruk

III miejsce - Mikołaj Tondel

Naszym tenisistom gratulujemy sukcesu !

>>>> Galeria <<<<

Sukces naszego trzecioklasisty!

18 kwietnia 2012r. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku organizował Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się na hali sportowej w Drezdenku. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w 2 kategoriach : kl. IV-V oraz kl. VI.

Uczeń klasy III naszej szkoły - Jakub Turczyn wystartował w

kategorii klas IV- V i zajął I miejsce zdobywając złoty medal.

Uczeń kl. VI- Jakub Wargin zdobył VI miejsce w kat. klas VI.

Gratulujemy sukcesu.

Zwycięstwa naszych Orlików.

W okresie od września 2012 r. do połowy października 2012 r. chłopcy z rocznika 2002 i młodsi biorą udział w rozgrywkach w ramach ligi Orlików. W rywalizacji bierze udział 5 zespołów: „ Lubuszanin” Drezdenko, „ Błyskawica Gościmiec”, „ Sokół” Gościm, „ Radowiak” Radowo i „ URAN” Trzebicz. Nasi uczniowie w składzie: Turczyn Jakub ( kapitan zespołu), Broniewski Dawid, Nowak Patryk, Purzycki Michał, Górniak Sebastian, Konrad Ratajczak,  Tokarski Daniel, Kaczmar Kacper, Rogielski Dominik, Musiałowski Bartłomiej, Reszke Martyna, Wochnik Wiktor, Woźniak Filip, Tymek Stanisław - reprezentują barwy Klubu Sportowego „ URAN” Trzebicz.

Uczniowie systematycznie i z zaangażowaniem uczestniczą w treningach, które odbywają się 2 razy w tygodniu pod okiem trenera Dariusza Turczyn. Ma to swoje przełożenie na osiągane przez nich sukcesy:

I turniej – II miejsce

II , III i IV turniej – I miejsce

Ostatnie rozgrywki odbędą się  06 .10.2012 r. w Gościmiu a później przerwa zimowa trwająca do kwietnia.

Życzymy naszym najmłodszym sportowcom kolejnych sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie.

>>>> Galeria <<<<