• Biała Zima 2013

• 07.10.2019 20:40
      • „Biała zima 2013”

14.01.2013 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: „ZIMA LUBI DZIECI…”

Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych . Przeprowadzono pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków na lodzie, śniegu oraz w wyniku wychłodzenia organizmu. Następnie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z nagrodami pt. „Bezpieczna zima”. W czasie konkursu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce zimowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Następnie uczniowie wykonali zimowe obrazki farbami, z wykorzystaniem waty imitującej śnieg. Po zajęciach plastycznych dzieci zjadły ciepły obiad, po czym wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie grano w różne gry zespołowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie itp.

15.01.2013 – WTOREK

HASŁO DNIA: „OKIEM OBSERWATORA - MARTWA NATURA”

W czasie wtorkowych zajęć plastycznych dzieci wykonały wazoniki i świeczniki z masy solnej, które następnie malowały farbami i ozdabiały wg uznania koralikami, guzikami, muszelkami czy też cekinami. Następnie dzieci słuchały opowieści o pancerniku Aleksandrze, mówiącą o odkrywaniu siebie. Po obiedzie odbył się konkurs pt.: „Niepełnosprawni są wśród nas”, poruszający problemy niepełnosprawnych we współczesnym świecie. Po konkursie część dzieci, wraz z opiekunem, udała się na salę gimnastyczną na zajęcia ruchowe, a pozostali, pod okiem pani Jolanty Kłos, wzięli udział w konkursie piosenki - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

16.01.2013 – ŚRODA

HASŁO DNIA: „ZDROWY STYL ŻYCIA - MOIM STYLEM BYCIA”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracownika Sanepidu -  panią Marię Chudzik. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, dopalaczy, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Starsze dzieci rozwiązywały także krzyżówki i zadania związane z higieną rąk i bakteriami w ramach akcji „Akademia czystych rąk – CAREX”. Po konkursie dzieci zjadły smaczny obiad, a na deser zrobiły samodzielnie owocową sałatkę z dodatkiem bitej śmietany i kolorowych posypek. Dzień zamknęły mecze: mecz siatkówki dzieci starszych i mecz w dwa ognie dzieci młodszych.

17.01.2013 – CZWARTEK

HASŁO DNIA: „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Ten dzień poświęcony był tematyce zwierząt, tych domowych i tych dzikich. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zwierzątka z papierowych talerzyków. Kolejnym punktem dnia była prezentacja multimedialna o zwierzętach chronionych w Polsce. Następnie chętne dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o zwierzętach „Animals-quiz”. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

18.01.2013 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: „EKO, CZYLI BLIŻEJ NATURY”

Tego dnia uczniowie oglądali prezentację multimedialną nt. ekologii w Unii Europejskiej i uczestniczyły w pogadance o ekologicznym trybie życia. Później w parach lub małych grupach dzieci wykonały śmieszne ufoludki z plastikowych butelek i kartonowych pudełek. Był też czas na swobodne gry i zabawy w klasie. Starsze dzieci grały w gry świetlicowe, młodsze chętnie kolorowały obrazki. Po obiedzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej.

>>>> Galeria <<<<