• Dzień Zdrowego Śniadania 2012

• 07.10.2019 20:12
      • Dzień Zdrowego Śniadania 2012

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Śniadanie daje moc!”. Akcję zainicjowała w zeszłym roku koalicja Partnerstwo dla Zdrowia, tworzona przez Danone, Lubellę, Biedronkę oraz Instytut Matki i Dziecka. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W tym roku, tak jak w ubiegłym, w tysiącach szkół podstawowych w Polsce (w zeszłym roku było ich ponad 2400) odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi uczniowie z klas I-III poznali zasady zdrowego żywienia, a następnie wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowywali zdrowe śniadanie. Dzień 8 listopada ogłoszono w  Polsce, wzorem innych krajów europejskich, Dniem Zdrowego Śniadania. Dzień ten jest punktem kulminacyjnym akcji, kiedy to w szkołach w całej Polsce odbywają się wielkie, wspólne śniadania dla dzieci. Nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz paniami wychowawczyniami: p. Teresą Kwiatkowską oraz p. Jolantą Kłos także przygotowali tego dnia wielkie, zdrowe śniadania. Na  śniadaniowym stole nie zabrakło pięknych kanapek, koreczków, świeżych owoców, warzyw, soków owocowych, mleka oraz wody. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, jak nakryć do stołu i jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłku.

>>>> Galeria <<<<