• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W dniu dzisiejszym zakończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej szkole, a dzieci doczekały się upragnionych wakacji. Dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się apel i odśpiewano hymn narodowy. Później głos zabrała Pani dyrektor Beata Turczyn, która  bardzo serdecznie podziękowała wszystkim obecnym za pracę w danym roku i złożyła wakacyjne życzenia. Rozdane zostały świadectwa i dyplomy dla wzorowych uczniów, pozostali otrzymali je w klasach, podczas spotkania z wychowawcami. Raz jeszcze życzymy bezpiecznych i udanych wakacji. Niech te czas będzie odpoczynkiem, pozwalającym na wkroczenie radosnym krokiem w nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w grupie maluszków

• 22 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu artystycznym pt."Wakacyjne plany żab". Dzieci prezentowały się w pięknych strojach żab, a ich Panie wcieliły się w bociany. Po występie wręczono dyplomy i upominki. Ten uroczysty dzień został zakończony pysznym poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

• Dzień Pustej Klasy

• #dzienpustejklasy2023

W piątek, 16 czerwca nasi uczniowie porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie.W wydarzeniu udział wzięło ponad 1300 szkół i przedszkoli, zaangażowanych było 10 tysięcy nauczycieli i nauczycielek a 180 tysięcy dzieci i młodzieży wyszło w teren. Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu, którego inicjatorem w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Tego dnia wyruszyliśmy ścieżką w stronę Gościmia, odwiedziliśmy ogród naszego kolegi, zwiedziliśmy pobliski las, omawialiśmy porosty rosnące na drzewach w okolicy szkoły. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej inicjatywy, dlatego już jesteśmy zapisani na kolejną edycję.

• Koniec roku szkolnego 2022/2023

• Kochani uczniowie! Dziś ostatni dzień roku szkolnego. Każdy z Was otrzymał dziś świadectwo, które oznacza promocję do kolejnej klasy. Nie wszystkim udało zdobyć się świadectwo z wyróżnieniem. Pamiętajcie jednak, że tzw. czerwony pasek nie definiuje Waszej wartości. Każdy z Was jest wyjątkowy, z pewnością ma jakiś talent, który być może jeszcze się nie objawił. Wierzymy, że ta droga do bycia najlepszym w jakiejś dziedzinie stoi przed Wami otworem. Życzymy Wam więc wiary w siebie i swoje możliwości, chęci do pracy w nowym roku szkolnym, a w wakacje udanego wypoczynku i regeneracji sił do podjęcia wyzwań, które dopiero przed Wami. Wszystkiego dobrego!

• Bezpieczne wakacje

• Wakacje to czas odpoczynku. By był bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach.

Rozważnie korzystaj ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje. Na zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów.

• Pożegnanie klasy ósmej

• W środę, 21.06.br., podczas wzruszającej uroczystości pożegnaliśmy uczniów kl. 8. Nasi - już niebawem absolwenci, pod okiem swojej wychowawczyni, p. Anny Owczarzak, przygotowali krótką część artystyczną, podczas której podziękowali społeczności szkolnej za wszystkie lata wspólnie spędzone w murach naszej szkoły. Nie omieszkali podziękować też swoim rodzicom, którzy na co dzień wspierają ich w trudach szkolnego życia, motywują i dopingują do jeszcze cięższej pracy. Największym zaskoczeniem dla wszystkich osób obecnych podczas tej uroczystości był z pewnością polonez, którym uczniowie zainaugurowali to swoiste pożegnanie.

Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam bezpiecznych i udanych wakacji oraz dostania się do wymarzonych szkół średnich. Powodzenia na kolejnym etapie Waszego życia!

• DZIEŃ DZIECKA

• 3 czerwca świętowaliśmy najweselszy dzień w roku czyli DZIEŃ DZIECKA. Tego dnia zajęcia wyglądały zupełnie inaczej . Nasi uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji tj. dmuchańce, brokatowe tatuaże, zaplatanie warkoczyków oraz malowanie twarzy. Nie zabrakło także stoiska z watą cukrową i popcornem. Każde dziecko skosztowało pysznych słodyczy.

Dziękujemy zawodnikom Lubuszanin Drezdenko za przeprowadzenie treningu piłki nożnej. Chłopcy byli zafascynowani i bardzo zainteresowani Waszymi zajęciami. Serdeczne podziękowania składamy także mamom naszych pociech, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji tego świata: Natalia Soboń, Judyta Kalinowska, Marta Woźniak, Sylwia Faberska, Wioleta Klimowska, Beata Ambroszkiewicz, Zuzanna Chucherko.