• Obcowanie z kulturą i integracja

• W poniedziałek - 18.12.br., uczniowie kl. 8 wraz ze swoją wychowawczynią oraz młodzieżą zaprzyjaźnionej SP nr 3 w Drezdenku, wzięli udział w wyjeździe do Poznania, gdzie w hali MTP uczestniczyli w światowej – multisensorycznej, niezwykle angażującej zmysły wystawie największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA. Później korzystali z atrakcji klimatycznego jarmarku bożonarodzeniowego, który zagościł w centrum miasta.

• Szkolny Turniej Czwórek Siatkarskich

• W dniu 15.12. 2023 w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Turniej Czwórek Siatkarskich. W zawodach udział wzięło 5 zespołów złożonych z uczniów klas 6-8. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajęli uczniowie klasy 6 w składzie: Jan Grek, Antoni Przewoźny, Fabian Dopierała, Seweryn Broniewski; II miejsce przypadło uczniom klasy 7 w składzie: Kornelia Muszak, Alan Weinold, Natalia Dopierała, Adam Białas, Lena Czoszyk, Sandra Jędrzejczak; na III miejscu uplasowali się natomiast uczniowie klasy 6 w składzie: Ksawery Olszak, Alan Błoch, Alan Kociński, Nikita Osaulenko.

Turniej miał na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci oraz krzewienie w nich ducha rywalizacji sportowej fair-play. Po bardzo udanych zawodach turniej z pewnością zagości w naszej szkole cyklicznie. Wielkie brawa dla wszystkich zawodnikó!

• Podziękowanie

• Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję "Szkoły pełne talentów" Lidla i wszystkie przynoszone prze Was do szkoły "Talenciaki". Do szkoły dotarły właśnie gry, które umilą czas uczniom przebywającym na swietlicy.

• Wyniki konkursu "Mój las"

• Przedstawiamy wyniki konkursu dla młodych przyrodników "Mój las". Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a zwłaszcza tym, którzy zostali zwycięzcami w danych kategoriach i zdobyli wyróżnienia.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

w kategorii 1A (przedszkola, 3-4-latki; praca plastyczna „Dary lasu”):

I miejsce – Olimpia Ślusarz,

II miejsce – Ksawery Della-Valle,

III miejsce – Tadeusz Maćkowiak,

Wyróżnienia – Witold Suchowera, Nikodem Piernik;

w kategorii 1B (przedszkola i „zerówki” przy szkołach podstawowych, 5-6latki; praca plastyczna „Drzewa naszych lasów”):

I miejsce – Dorota Buśko,

II miejsce – Maja Pierzakowska,

III miejsce – Anna Suchodolska,

Wyróżnienia – Ignacy Pawlak, Szymon Kędzierski, Marcelina Peszko, Bruno Głogowiec, Wiktoria Sotnik;

w kategorii 2 (szkoły podstawowe, klasy I-III; praca plastyczna „Chroń las przed pożarem”):

I miejsce – Franciszek Weinold,

II miejsce – Joanna Frączkowska,

III miejsce – Hanna Matysiak,

Wyróżnienia – Antonina Borensztein, Agata Deutschmann, Maja Filipek, Filip Della-Valle;

w kategorii 3 (szkoły podstawowe, klasy IV-VI; praca plastyczna „Drewno – surowiec, którego potrzebujemy”):

I miejsce – Maria Buśko,

II miejsce – Kamila Ruszczak,

III miejsce – Kornelia Depa,

Wyróżnienia – Patryk Migas, Kornelia Wleklak, Nadia Biniaś;

w kategorii 4A (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; fotografia „Jesień w lesie”):

I miejsce – Joanna Czupryńska,

II miejsce – Wiktoria Kniaziewicz,

III miejsce – Karol Bartkowiak,

Wyróżnienie – Martyna Kulak;

w kategorii 4B (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; plakat „Kierowco, nie śmieć!”):

I miejsce – Anna Kalina,

II miejsce – Lena Mąkosz,

III miejsce – nie przyznano;

w kategorii 5 (szkoły ponadpodstawowe; fotografia „Małe jest piękne – przyroda w ujęciu makro”):

I miejsce – Maja de Jong,

II miejsce – Dawid Kubacki,

III miejsce – nie przyznano.