• Przed egzaminem - przypominajka

          • Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.

            1. Egzamin ósmoklasisty - informacje ogólne

            Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 1.)

            3. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 2.).

            4. Egzamin ósmoklasisty z matematyki.

            5. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego.

          • 9 maja - Dzień Europy

          • Co roku, 9 maja obchodzimy Dzień Europy. To święto upamiętniające tzw. Plan Schumana, przedstawiony w 1950 roku przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Plan stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej.

          • Wycieczka klas I - III do Poznania i Kórnika

          • W ramach projektu MEN "Poznaj Polskę", którego celem jest poznanie kultury i dziedzictwa narodowego naszego kraju, uczniowie kl. I - III odwiedzili wybrane z "Listy punktów edukacyjnych" obiekty w Poznaniu i Kórniku. Były to: Muzeum Instrumentów Muzycznych, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Kórnik-zespól zamkowo-parkowy wraz z kościołem parafialnym - nekropolią właścicieli.

            Wszyscy uczestnicy wycieczki nie mogli doczekać się wizyty w wybranych miejscach. Kiedy przekroczyli progi muzeum instrumentów znaleźli się w zaczarowanym świecie muzyki otoczonym bardzo ciekawymi instrumentami. Uczniowie bardzo uważnie i z zaciekawieniem wysłuchali opowieści pani kustosz o instrumentach oraz usłyszeli ich brzmienie z nagrań. Zadawali przy tym bardzo dużo pytań dotyczących eksponatów, na które otrzymali ciekawe i wyczerpujące odpowiedzi. Kolejnym miejscem, które odwiedzili była miejscowość Kórnik. Tam dzieci, ku wielkiemu ich zaskoczeniu związanemu z nazwą, ujrzały piękny zamek otoczony fosą i różnorodną roślinnością. Po przejściu przez piękny most uczniowie dotarli do drzwi, w których powitał ich odźwierny oraz panie przewodniczki i kustoszki. Po zapoznaniu z zasadami zwiedzania dzieci wraz z przewodnikami wyruszyły na szlaki zamkowe w celu poznania tajemnych komnat oraz śladów tajemniczej „Białej Damy”. Uczniowie opuścili ten piękny obiekt pełni wrażeń. Następnie udali się do arboretum, gdzie rozpoznawali, nazywali i poznawali rośliny, których na co dzień nie można  zobaczyć w naszym najbliższym otoczeniu. Z tego miejsca udali się do Kościoła Wszystkich Świętych, który jest uznany za pomnik historii Polski, tam dzieci zobaczyły nagrobek Teofili Działyńskiej czyli Białej Damy z zamku kórnickiego. Stamtąd uczniowie pełni wrażeń i przeżyć wyruszyli w drogę powrotną. Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • Dzisiejsze obchody Święta Konstytucji 3 Maja uświetnił m. in. uroczysty przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych różnych szkół i instytucji. Wśród nich nie mogło zabraknąć również pocztu naszej szkoły. To nasz wkład w rozwój postaw obywatelskich i kształtowanie patriotyzmu wśród uczniów. 

          • 2 maja - Dzień Flagi RP

          • 2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

            Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. W czasie m.in. drugiej wojny światowej kolory te były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r., ale historia flagi sięga aż dynastii Piastów.

            Zgodnie z Konstytucją barwy narodowe podlegają ochronie prawnej. Fladze państwowej należny jest szacunek – powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie. Na terenie kraju polska flaga ma pierwszeństwo przed każdą inną.

            Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002 r. w uznaniu wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.

            Źródło informacji i grafiki: https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=514A647E57342355C1258280006DB3A5

          • 18 lat Polski w strukturach Unii Europejskiej

          • 18 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Wraz z naszym krajem 1 maja 2004 roku do unijnej wspólnoty zostało przyjętych jeszcze dziewięć innych państw – Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. Było to największe w historii rozszerzenie Unii Europejskiej.

          • 1 maja - Święto Pracy

          • 1 maja przypada Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracy), obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata. Tego dnia Kościół wspomina też patrona ludzi pracy - św. Józefa, rzemieślnika. 

          • Spotkanie edukacyjno-promocyjne w związku z realizacją programu profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

          • W dniu 11 maja br. (środa) o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, ul. Portowa 1, odbędzie się spotkanie dla uczniów z rocznika 2008 i 2009 oraz ich rodziców/opiekunów. Będzie to spotkanie informacyjno – edukacyjne w związku z realizacją programu profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).  Poprowadzą je lekarz i osoby mające wiedzę na temat wirusa i chorób przez niego wywoływanych, możliwości uniknięcia zakażenia. Zachęcać będą do profilaktyki w postaci szczepień. Gminny, 3-letni program przewiduje szczepienie dziewczynek w wieku 13 lat. Będzie ono całkowicie bezpłatne (koszt samej szczepionki na rynku farmaceutycznym to kilkaset złotych).

            Specjaliści postarają się wytłumaczyć zalety szczepienia i przebieg procesu. Odpowiedzą na pytania, rozwieją wątpliwości. 

          • Wyróżnienie naszej placówki

          • Dziękujemy wszystkim przyjaciołom naszej szkoły, którzy oddali głos na naszą placówkę, dzięki czemu Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu zajęła I miejsce w powiecie strzelecko-drezdeneckim w organizowanym przez "Gazetę Lubuską" oraz agencję "Polska Press Zielona Góra" Plebiscycie Edukacyjnym 2021. Państwa głosy świadczą o tym, iż doceniacie Państwo wkład naszych pracowników w edukację i bezpieczeństwo uczniów, których dobro stanowi dla nas największą wartosć. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, by Wasze dzieci nadal czuły się w naszej szkole dobrze, mogły pracować na marę swoich możliwości, rozwijały swoje pasje i zainteresowania.

          • Zaproszenie do konkursu plastycznego

          • #NaszaFlaga Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

            Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga.Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia”.Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Przygotowaną pracę należy sfotografować.Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:www.naszaflaga.plZgłoszenia (przesyłanie prac) do 14 maja 2022 r.

            Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw.

            NAGRODY(w każdej kategorii)

            I nagroda – 3000 złII nagroda – 1000 zł III nagroda – 500 zł

          • Sukcesy naszych uczniów w IX edycji Gminnego Konkursu Tradycji Wielkanocnych

          • Miło nam poinformować, że wielu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie organizowanym już po raz IX przez Sołectwo Trzebicz, KGW Stokrotki oraz Urząd Miejski w Drezdenku, nad którym patronat objęli: Burmistrz Drezdenka - Karolina Piotrowska oraz Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak.

            Sukces odnieśli:

            - Sara Piechowiak z kl. I w kategorii "Pisanka kl. I - III", która zajęła I miejsce;

            - Wiktoria Mazurak z kl. III w kategorii "Stroik kl. I - III", która zajęła III miejsce;

            Zuzanna Wichrowska, Oliwier Klimowski, Hanna Sauerman, Stanisław Grek, Liliana Kociumba- Prońko, Alan Mella i Maurycy Czajka, którzy zostali wyróżnieni w kategorii "Stroik kl. I - III";

            - Amelia Iwaszko z kl. 7 w kategorii "Pisanka tradycyjna kl. IV - VIII", która zajęła I miejsce;

            - Martyna Iwaszko z kl. 5 w kategorii "Pisanka nowoczesna kl. IV - VIII", która zajęła I miejsce;

            - Hanna Świderska z kl. 8 w kategorii "Stroik kl. IV - VIII", która zajęła I miejsce; 

            - Oliwia Deptuła z kl. 7, Kamil Deptuła i Wojciech Komęza z kl. 5, którzy zostali wyróżnieni w kategorii "Stroik kl. IV - VIII".

            Gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach!

          • Konkurs plastyczny "PAMIĘTAMY O ŚW. JANIE PAWLE II"

          • W tym roku mija 25 lat od wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Jest to okazja do przypomnienia najmłodszym życia i twórczości tej wybitnej osobistości, a przede wszystkim przekazania im papieskiego nauczania. Papież Polak nie tylko zachęcał do świętości, ale pokazywał własnym przykładem jak ją realizować. Dlatego zapraszamy uczniów klas 1 - 5 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Pamiętamy o św. Janie Pawle II", aby dzięki temu jeszcze lepiej poznać osobę Ojca Świętego i zgłębić treść jego nauczania.

            § 1
            Organizator konkursu

            Organizatorem konkursu plastycznego, związanego z życiem Św. Jana Pawła II zwanego dalej Konkursem, jest Rzymskokatolicka Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuski Kurator Oświaty, zwany dalej Organizatorem. 

            § 2
            Cele konkursu

            1.    Pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości
            i  osobowości papieża Jana Pawła II.
            2.    Odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności
            Jana Pawła II.
            3.    Rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży.
            4.    Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży.

            § 3
            Warunki uczestnictwa

            1.    Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 1 - 5 województwa lubuskiego. 
            2.    Uczestnicy Konkursu mają za zadanie wykonać pracę  plastyczną w dowolnej technice. 
            3.    Praca powinna być wykonana indywidualnie, samodzielnie, wcześniej niepublikowana i nienagradzana.
            4.    Maksymalny format pracy to A3. 
            5.    Autorem pracy zgłoszonej do Konkursu może być jedna osoba. 
            6.    Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną pracę. 
            7.    Warunkiem zakwalifikowania pracy do Konkursu jest dostarczenie – wraz z pracą – prawidłowo wypełnionej i podpisanej Karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1 do Regulaminu) z pieczątką szkoły oraz spełnienie warunków zapisanych w Regulaminie. Karta zgłoszeniowa musi być naklejona na odwrocie pracy. 

            8.    W przypadku nieczytelnych danych na Karcie zgłoszeniowej, praca zostanie automatycznie zdyskwalifikowana przez Komisję. 

            § 4
            Termin i warunki dostarczenia prac

            1.    Termin dostarczenia prac upływa 25 maja 2022 r. (decyduje data wpływu do urzędu). 
            2.    Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane. 
            3.    Pracę wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową i zgodą na upublicznienie danych należy przesłać pocztą na adres Organizatora: 
            Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim
            ul. Jagiellończyka 10 
            66-400 Gorzów Wielkopolski 
            z dopiskiem na przesyłce „Konkurs plastyczny – Pamiętamy o św. Janie Pawle II” 
            lub złożyć osobiście w sekretariacie urzędu. 
            4.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.
            5.  Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

            § 5
            Zasady przyznawania nagród

            1.    Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 05 czerwca 2022 r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora: www.ko-gorzow.edu.pl z poszanowaniem ochrony dóbr osobistych dziecka.
            2.    Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas wernisażu prac konkursowych, w trakcie obchodów 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Gorzowa Wielkopolskiego. O miejscu i terminie wydarzenia nagrodzeni zostaną wcześniej poinformowani.
            3.    O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, zwana dalej Komisją.
            4.    Prace oceniane będą w dwóch grupach : 
            a) uczniowie/wychowankowie klas 1-3 szkoły podstawowej, 
            b) uczniowie/wychowankowie klas 4-5 szkoły podstawowej.
            5.    Komisję powołuje Organizator. W jej skład wchodzą przedstawiciele Parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.
            6.    Decyzje Komisji są ostateczne i nieodwołalne.
            7.    Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez Komisję.
            8.    Spośród zakwalifikowanych do Konkursu prac Komisja przyzna I, II i III miejsce.
            9.    Autorzy nagrodzonych prac otrzymają od Organizatora indywidualną nagrodę rzeczową. 
            10.    Organizator może przyznać dodatkowe wyróżnienia dla autorów prac, które według Komisji odznaczają się szczególnymi walorami artystycznymi.

                § 6    
            Ustalenia dodatkowe

            1.    Autorzy prac przenoszą na Organizatora nieograniczone prawa autorskie do swoich prac. W tym celu uczestnik składa stosowne oświadczenie, podpisane również przez rodzica lub opiekuna prawnego, zamieszczone na karcie zgłoszeniowej.
            2.    Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania w materiałach edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych wszystkich prac nadesłanych do Konkursu.
            3.    Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.
            4.    Wszelkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator.
            Kontakt:
            Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.,  tel. 95 720 84 12,  e-mail:  kuratorium@ko-gorzow.edu.pl

            Prace, wraz z wymaganymi załącznikami, które dostępne są na stronie szkoły, należy dostarczyć do p. Alicji Graś w terminie do 19.05.2022 r.

            Regulamin_wraz_z_zalacznikami.docx​​​​​​​