• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Tradycją stało się, że Szkoła Podstawowa w Trzebiczu każdego roku organizuje Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. W tym roku uroczystość ta miała miejsce 21 października. Była to już X edycja tejże imprezy. Przyjechało 14 uczniów wraz z opiekunami z takich szkół jak: SP nr 1 Drezdenko, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku, SP Niegosław, SP Dobiegniew, SP Nowe Kurowo,   SP Stare Kurowo oraz SP Trzebicz. O godzinie 11.00 pani dyrektor Beata Turczyn oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Wołoszyn przywitali gości i życzyli powodzenia podczas udzielania odpowiedzi na pytania. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. Po rozwiązaniu testu wszyscy udali się na poczęstunek, a komisja sprawdziła odpowiedzi i podliczyła punktację.

Podczas tak ważnej imprezy nie zabrakło również części artystycznej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Trzebicza, pod czujnym okiem pani Anny Owczarzak oraz z pomocą pani Małgorzaty Sawali, przygotowali piękna inscenizację, która tematyką nawiązywała do jednego z najważniejszych wydarzeń naszej ojczyzny, mianowicie chrztu Państwa Polskiego. Aktorzy z dumą przedstawili także najważniejsze hasła jakie zostawił dla nas Święty Jan Paweł II. Chórek uroczyście zaśpiewał m.in. Króluj nam Chryste, czy Apel Jasnogórski, a Joanna Fuczyło- uczennica klasy VI- wykonała solowo pieśń "Czarna Madonno". Zaproszeni goście tj. Lubuski Wicekurator Oświaty pani Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz, ksiądz kanonik Grzegorz Cyran, pan burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty pani Ewa Pręt, starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego pan Edward Tyranowicz, parafianie oraz członkowie grup modlitewnych z zaciekawieniem oglądali sceny, gdy biskup Jordan udziela chrztu Mieszkowi I, czy Jan Kazimierz powierza swój naród opiece Matki Bożej.

Po przedstawieniu, pani wicekurator Katarzyna Pernal- Wyderkiewicz pogratulowała młodym aktorom oraz uczestnikom konkursu. Nawiązała do hasła „Kościół naszym domem”, mówiąc, iż to piękne, że młodzi ludzie pielęgnują w sobie tak ważne wartości.

W dalszej części nastąpił najważniejszy moment konkursu- przedstawienie laureatów oraz rozdanie dyplomów, pucharów oraz nagród. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu Beata Turczyn ogłosiła wyniki: w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Oliwia Walczak (SP Dobiegniew), drugie Robert Łukasik (SP Trzebicz) trzecie Mateusz Pindel (SP Dobiegniew), natomiast w klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zdobyła SP w Dobiegniewie, drugie SP w Trzebiczu, a trzecie SP nr 1 w Drezdenku.

Na zakończenie ksiądz kanonik Grzegorz Cyran pobłogosławił uroczyście wszystkich znajdujących się w świątyni.

>>>> Galeria <<<<