• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

16 października 2014 odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Na konkurs przybyło 17 uczniów wraz z opiekunami  z 9 szkół z naszego powiatu: z Trzebicza, z Niegosławia, z Goszczanowa, ze Zwierzynia, z Dobiegniewa, z Gościmca, z Drezdenka, ze Starego Kurowa oraz z Górek Noteckich.  Konkurs rozpoczął się o godz. 11:00. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji zespołowej o miejsca dla szkół. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn – proboszcza Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu  – panią Beatę Turczyn, rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek, natomiast ich opiekunowie rozpoczęli sprawdzanie testów. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, zaproszeni goście:  Starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego – pan Andrzej Bajko, Burmistrz Drezdenka – pan Maciej Pietruszak oraz Dyrektor MGZO - pani Ewa Pręt oraz cała społeczność szkolna udali się do kościoła. Tu przywitaliśmy gościa specjalnego – ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który przybył do Trzebicza na zaproszenie tutejszego proboszcza w związku z organizowanym konkursem. Biskup został powitany przez proboszcza, sołtysów wsi Trzebicz oraz Trzebicz Nowy, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiczu, Białą Armię, Apostolat Dobrej Śmierci oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Do kościoła przybyli także licznie parafianie. Wspólnie z biskupem odmówiliśmy modlitwę w intencji uczestników konkursu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji. Po komunii świętej wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z klas III-VI wraz z opiekunem p. Agnieszką Kazimierczuk, przedstawiającą koleje życia papieża Polaka. Kulminacyjnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce wywalczył Jakub Turczyn – uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, II miejsce zdobył  – Tomasz Pindel , uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie , III miejsce zdobyła Dominika Kubiś - uczennica ze Szkoły Podstawowej w Gościmcu.  W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gościmcu, a III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, dyrektora czasopisma „ Niedziela”  oraz Urząd Miejski w Drezdenku. Oprócz tego zdobywcy  I, II i III miejsca pojadą w czerwcu na 5-dniową wycieczkę śladami Papieża Jana Pawła II ufundowaną przez proboszcza parafii Trzebicz - ks. Tadeusza Wołoszyn. Na zakończenie spotkania w kościele wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę”. To był dla nas dzień pełen emocji i wzruszeń.

>>>> Galeria <<<<