• Uczniowie wraz z opiekunami z 9 szkół z naszego powiatu: z Trzebicza, z Niegosławia, z Goszczanowa, ze Zwierzynia, z Dobiegniewa, z Drezdenka, ze Starego i Nowego Kurowa oraz z Lipek Wielkich. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji zespołowej o miejsca dla szkół.

Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn – proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu – panią Beatę Turczyn, rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności papieża Jana Pawła II. Pytania konkursowe układali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Po konkursie wszyscy jego uczestnicy udali się na poczęstunek, natomiast ich opiekunowie rozpoczęli sprawdzanie testów. Następnie cała społeczność szkolna, wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: starosta oraz wicestarosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego, Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, Dyrektor MGZO pani Ewa Pręt, tutejsi radni, sołtys wsi Trzebicz – pani Paulina Pieluszczak-Suchodolska udali się do kościoła na uroczyste podsumowanie konkursu. Tu przywitaliśmy gościa specjalnego – Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który rokrocznie przybywa do Trzebicza na uroczyste podsumowanie konkursu, by pogratulować zwycięzcom konkursu oraz wręczyć nagrody rzeczowe.

Do kościoła przybyli także licznie parafianie oraz członkowie grup modlitewnych, m.in. Białej Armii, Apostolatu Dobrej Śmierci oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiczu. Wspólnie z biskupem odmówiliśmy modlitwę w intencji uczestników konkursu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji. Po komunii świętej wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z klas V i VI wraz z opiekunem p. Agnieszką Kazimierczuk, przedstawiającą wspomnienia osób, które zetknęły się z ojcem świętym na różnych etapach jego życia i posługi kapłańskiej w kraju i za granicą. Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce wywalczył Kacper Kaczmar ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, II miejsce zdobył Mateusz Pindel ze Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie, a III miejsce – Michał Kulak – uczeń Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku. W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, a III miejsce – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Drezdenku oraz redakcję Gościa Niedzielnego. Oprócz tego zdobywca I miejsca otrzymał Puchar Sołtysa, a laureaci I, II i III miejsca pojadą w czerwcu na 5-dniową wycieczkę śladami Papieża Jana Pawła II ufundowaną przez proboszcza parafii Trzebicz, ks. TadeuszaWołoszyn. Na zakończenie spotkania w kościele wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę”. To był dzień pełen emocji i wzruszeń.

>>>> Galeria <<<<