• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 października 2013 odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Na konkurs przybyło 24 uczniów wraz z opiekunami  z 11 szkół z naszego powiatu: z Trzebicza, z Drezdenka, z Niegosławia, z Goszczanowa, ze Zwierzynia, z Dobiegniewa, z Gościmca, z Nowego i Starego Kurowa oraz z Bobrówka, a także reprezentanci jednej ze szkół z powiatu gorzowskiego – z Lipek Wielkich. Konkurs rozpoczął się o godz. 11:30. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji zespołowej o miejsca dla szkół. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn – proboszcza Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu  – panią Beatę Turczyn, starostę powiatu strzelecko-drezdeneckiego – pana Andrzeja Bajko oraz dyrektor MGZO - panią Ewę Pręt rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek, natomiast ich opiekunowie rozpoczęli sprawdzanie testów. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna udali się do kościoła. Tu przywitaliśmy gościa specjalnego – ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który przybył do Trzebicza na zaproszenie tutejszego proboszcza w związku z organizowanym konkursem. Biskup został powitany przez proboszcza, sołtysów wsi Trzebicz oraz Trzebicz Nowy, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiczu, Apostolat Dobrej Śmierci oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Biskup na powitanie otrzymał kwiaty oraz kosz smakołyków od tutejszych wytwórców – pieczywo z Piekarni „HERT” w Gościmiu oraz wędliny z Zakładu Masarniczego państwa Przewoźnych z Trzebicza. Do kościoła przybyli także licznie parafianie. Wspólnie z biskupem odmówiliśmy dziesiątkę różańca w intencji uczestników konkursu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji. Następnie wszyscy obejrzeli 3-minutową prezentację multimedialną o życiu Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce wywalczył Dominik Owczarzak – uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, II miejsce zdobył Jakub Turczyn – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, III miejsce wywalczył Tomasz Pindel - uczeń ze Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie.  W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zwierzynie, a III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez starostwo oraz Urząd Miejski w Drezdenku. Oprócz tego zdobywcy  I, II i III miejsca pojadą w czerwcu na 3-dniową wycieczkę w góry i do Pragi ufundowaną przez proboszcza parafii Trzebicz - ks. Tadeusza Wołoszyn. Na zakończenie spotkania w kościele wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę”. To był dla nas dzień pełen emocji i wzruszeń.

>>>> Galeria <<<<