• 9 października br. odbył się XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczestniczyło w nim dziesięć szkół z naszego powiatu. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca
        w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu Beatę Turczyn, rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności św. Jana Pawła II.
        Na uroczystość przyjechali zaproszeni goście: Pasterz Diecezji J.E. ks Bp Tadeusz Lityński, Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty, Edward Tyranowicz, - Starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego, Tadeusz Mąka i Aleksandra Czekajło – radni powiatowi, Maciej Pietruszak  - Burmistrz Drezdenka, Waldemar Kupczak – radny gminy, Ewa Pręt  - Dyrektor MGZO, Sołtys wsi Trzebicz Paulina Pieluszczak- Suchodolska , Pani Krystyna i Benedykt Kujda, Pani Aleksandra Harasimczyk – przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Wioleta Jurkiewicz – skarbnik Rady Rodziców.

Następnie cała społeczność szkolna, wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście, udali się do kościoła na uroczyste podsumowanie konkursu.Do świątyni przybyli także licznie parafianie, członkowie grup modlitewnych oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta prowadzona przez kapelmistrza Mieczysława Sorbala.
        Po komunii świętej został poświęcony przez J. E. ks. Bpa Tadeusza Litynskiego krzyż ufundowany przez Pana  Michała i Panią  Renatę Szlendak oraz pamiątkowa tablica w 100 rocznicę Niepodległości. Następnie wszyscy obejrzeli część artystyczną pt. „Orlęta Lwowskie”, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pod kierownictwem Anny Owczarzak. Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników konkursu. Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie o św. Janie Pawle II zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Goszczanowie , II miejsce Jakub Siek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku i  III miejsce Hanna Gaudyn także ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku.

W klasyfikacji generalnej I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku, II miejsce Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, III miejsce Szkoła Podstawowa w Goszczanowie. Nagrody główne ufundował:  ks. proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu Tadeusz Wołoszyn ( trzy pierwsze miejsca w kategorii indywidualnej to pięciodniowa wycieczka na Kujawy),  oraz Starosta powiatu - Pan Edward Tyranowicz   ( plecaki) Pozostałe nagrody główne dla czterech najmłodszych uczestników ufundowali Państwo Kujda a  nagrody pocieszenia sfinansował Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Dziękujemy uczestnikom, fundatorom nagród oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji konkursu. Przybliża on dzieciom postać, życie i nauczanie św. Jana Pawła II.