• Rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu

1. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz w innych formach wychowania przedszkolnego.
          2. Dzieci w wieku 3-5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.
          3. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Do oddziałów przedszkolnych przyjmowani są kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły (Trzebicz, Trzebicz Nowy, Trzebicz Młyn, Osów, Bagniewo). Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do publicznego przedszkola po przeprowadzeniu I i II etapu postępowania rekrutacyjnego gdy przedszkole nadal będzie dysponować wolnymi miejscami.

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM

Wniosek o przyjecie dziecka do oddziału przedskolnego wraz ze stosownymi dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych (wzory dostępne poniżej) należy złożyć u Pani dyrektor Beaty Turczyn lub przewodniczącej komisji ds. rekrutacji – Pani Marty Kwiatkowskiej.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Postępowanie rekrutacyjne odbywa się zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu Nr 11.2024 Burmistrza Drezdenka z dnia 22 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2024/2025 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola lub innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Drezdenko:

1. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole – 15.03.2024 r. - 27.03.2024 r.
          2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole - do 12.04.2024 r.
          3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w szkole – 15.04.2024 r. - 22.04.2024 r.
          4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole – 30.04.2024 r.

Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się postępowanie uzupełniające wg harmonogramu:

1. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole – 06.05.2024 r. - 20.05.2024 r.
          2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole- 27.05.2024 r.
          3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w szkole – 29.05.2024 r. - 10.06.2024 r.
          4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole- 14.06.2024 r.

Dokumenty do pobrania:

- wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola - 2024_Wniosek_do_publicznego_przedszkola.doc

- oświadczenie sytuacja materialna - Oswiadczenie_sytuacja_materialna(2).doc

- oświadczenie podatek - Oswiadczenie_podatek(2).doc

- oświadczenie o zatrudnieniu - Oswiadczenie_o_zatrudnieniu(3).docx

- oświadczenie o wielodzietności - Oswiadczenie_o_wielodzietnosci(2).doc

- oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka - Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka_(2).doc

- oświadczenie o odległości - Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania.doc

- oświadczenie o korzystaniu z pełnej oferty - Oswiadczenie_o_korzystaniu_z_pelnej_oferty(2).doc

- oświadczenie o kontunuowaniu przedszkola przez rodzeństwo kandydata - Oswiadczenie_o_kontynuacji_edukacji_przedszkolnej.doc