• 20 października br. odbył się XI Powiatowy Konkurs Papieski. Uczestniczyło w nim osiem szkół z naszego powiatu. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, p. Beatę Turczyn, rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności Jana Pawła II. Na uroczystość przybyli Pasterz Diecezji J.E. Ks. Bp Tadeusz Lityński, Lubuski Kurator Oświaty  p. Ewa Rawa, Dyrektor MGZO  p.  Ewa Pręt, Starosta Powiatu Edward Tyranowicz oraz Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Następnie cała społeczność szkolna, wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście, udali się do kościoła na uroczyste podsumowanie konkursu. Do świątyni przybyli także licznie parafianie oraz członkowie grup modlitewnych. Po komunii świętej wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników konkursu. Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie o św. Janie Pawle II zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, Wiktor Szmyt z Gościmia. W klasyfikacji generalnej I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku, III miejsce Szkoła Podstawowa w Starym Kurowie. Nagrody ufundował proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu ks. Tadeusz Wołoszyn. Trzy pierwsze miejsca w kategorii indywidualnej to pięciodniowa wycieczka do Szklarskiej Poręby. Pozostałe nagrody główne dla pięciu najmłodszych uczestników w postaci sprzętu elektronicznego przeznaczył Starosta Powiatu. Nagrody pocieszenia sfinansował Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Dziękujemy uczestnikom, fundatorom nagród oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji konkursu. Przybliża on dzieciom postać, życie i nauczanie bł. Jana Pawła II.

>>>> Galeria <<<<