Zachęcamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 do udziału w kolejnej edycji konkrsu recytatorskiego pod nazwą „Łamańce językowe – wierszyki łamiące języki”.
Szczegółowych informacji udzielą Wam panie wychowawcznie poszczególnych klas.
Zachęcamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 do udziału w kolejnej edycji konkrsu recytatorskiego pod nazwą „Łamańce językowe – wierszyki łamiące języki”.
Szczegółowych informacji udzielą Wam panie wychowawcznie poszczególnych klas.
Zachęcamy uczniów do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem “Wioski bez troski”.
Celem jego jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz podstawowych zaleceń profilaktyki zdrowotnej.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z obszarów wiejskich.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
- I grupa – klasy 0 – III;
- II grupa – klasy IV – VIII.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia prewencyjne i profilaktyczne dotyczące stanu psychofizycznego człowieka, stanowiące merytoryczną treść kampanii prewencyjnej prowadzonej przez KRUS pod hasłem „Dobrostan Rolnika”.
Po szczegółowe informacje oraz wymagane zgody należy się zgłosić do p. Alicji Graś, która na prace plastyczne czeka do dnia 28.03.2025 r.
Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła w Trzebiczu otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej w kwocie 7 923,30 zł brutto na realizację projektu pn. „Zatrzymać kroplę – Mała retencja w Szkole Podstawowej w Trzebiczu” ”.
Projekt ten ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich rodziców w zakresie znaczenia małej retencji jako sposobu oszczędzania wody. Celem jego jest ukazanie, jak gromadzenie i ponowne wykorzystywanie deszczówki może wspierać środowisko oraz ograniczyć zużycie wody w codziennym życiu.
W ramach projektu:
Zakładane efekty:
Efekt ekologiczny: Dzięki zebranej wodzie deszczowej projekt wspiera oszczędność zasobów wodnych. Dodatkowo nasadzenia ozdobne będą korzystać z wody zgromadzonej w zbiornikach, co podkreśli zrównoważony charakter projektu.
Drodzy uczniowie, zachęcamy Was do udziału w przeglądzie powiatowym LKP. Temat prac na etapie powiatowym, wspólny dla wszystkich kategorii wiekowych, brzmi:
"ŚWIAT TO KWIAT" -
Słynny obraz Vincenta van Gogha Słoneczniki pierwotnie nie przedstawiał wcale słoneczników, tylko lilie wodne. W roku 1888, po ukończeniu pierwszej wersji obrazu, van Gogh otrzymał telegram od innego sławnego impresjonisty, Claude’a Moneta. Monet prosił w nim, aby van Gogh przemalował swój obraz, sam bowiem zamierza malować lilie wodne i „nie chce być wtórny”. Uczynny Holender spełnił prośbę kolegi, przerabiając lilie na słoneczniki.
Kwiaty są zatem ważne. W kwiatach skupia się pęd życia ku światłu. Jak zauważył Maurice Maeterlinck, nigdzie indziej nie ma tyle buntu i uporczywej walki z losem, jak właśnie pośród roślin. Najokrutniejszym jest konieczność trwania w jednym miejscu od urodzin do śmierci. Przekonajmy się, że roślina daje człowiekowi zdumiewający przykład nieposłuszeństwa, odwagi, wytrwałego uporu i pomysłowości. Odkładając na chwilę świat, pochylmy się nad jego makro wymiarem, gdzie przecież wszystko się zaczyna…
Lubuski Konkurs Plastyczny realizowany jest w czterech kategoriach wiekowych:
1) I kategoria wiekowa: 7-9 lat (rocznikowo)- klasy 1-3 SP, 2)
II kategoria wiekowa: 10-12 lat (rocznikowo) – klasy 4-6 SP, 3)
III kategoria wiekowa: 13-15 lat (rocznikowo) – klasy 7-8 SP, 4)
IV kategoria wiekowa: 16-19 lat (rocznikowo) – klasy szkół ponadpodstawowych.
Pracę wraz z załącznikami proszę dostarczyć do p. Alicji Graś do 10.03.2025 r. (załączniki do pobrania również u p. Alicji).
Kochani uczniowie, dziś zabrzmiał ostatni dzwonek przed zasłużonym dla wszystkich wypoczynkiem z racji rozpoczynających się ferii zimowych. Życzymy Wam wspaniałych przeżyć i mnóstwa radosnych chwil.
Tych, którzy nie mają planów na to, jak wykorzystać ten czas wolnego, zachęcamy do udziału w zajęciach, które odbywać się będą w hali i CPK w Drezdenku.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie, byśmy mogli spotkać się po feriach wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym semestrze.
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny. Numer alarmowy 112”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu rysunku będącego nawiązaniem do hasła „Jestem bezpieczny. Numer alarmowy 112”.
Praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, pastelami, ołówkiem itp.). Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Format pracy nie może przekroczyć rozmiaru A2.
Szczegóły w regulaminie poniżej:
Każdego roku koniec grudnia przynosi nam okazję do włączenia się w tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia poprzez organizację wigilii klasowych. Wspólne kolędowanie, rozmowy na temat tego, jak w poszczególnych domach obchodzi się święta, to doskonała okazja do integracji klasowej, wejścia w świąteczną atmosferę.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych uczniów, którzy zadbali o to, by poszczegolne klasy mogły cieszyć się wspólnym przebywaniem przy odpowiednio zastawionym stole, na którym zagościły m.in. pierogi, krokiety czy czerowny barszcz.
W konkursie ogłoszonym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Trzebiczu wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły. Łącznie zebrano aż 775 kg baterii!
I miejsce zajęła klasa II, która uzbierała 234 kg baterii.
II miejsce zajęła klasa III - 182 kg.
III miejsce zajęła grupa 0, która uzbierała 134 kg.
Gratulacje dla zwycięzców i wychowawczyń poszczególnych klas: p. Teresy Kwiatkowskiej, p. Aleksandry Rudkiewicz oraz p. Marty Kwiatkowskiej za super zaangażowanie w akcję oraz za tak zorganizowanych rodziców i uczniów.
Dziękujemy OSP w Trzebiczu za współpracę - zawsze możemy na Was liczyć.
11 grudnia 2024 r. o godz. 10:00 w naszej szkole odbył się Integracyjny WF - Świąteczna Misja, pełne radości, ruchu i świątecznej magii wydarzenie w formule online, które miało na celu integrację dzieci w różnym wieku, w tym uczniów przedszkola oraz klas 1–4. Wydarzenie, w którym dzieci uczestniczyły indywidualnie, dało możliwość udziału każdemu uczniowi, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Tegoroczna edycja Świątecznej Misji była wyjątkowa. Dzieci, wspólnie z paralimpijką - Katarzyną Kozikowską, miały okazję pomóc elfom w wykonaniu ważnego zadania, które pozwoliło ratować Święta. Jedno jest pewne – wszyscy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zabawie, było pełno uśmiechów i świątecznego ducha.
Wydarzenie nie tylko miało na celu integrację dzieci z różnych środowisk, ale również zwróciło szczególną uwagę na osoby z niepełnosprawnościami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, Świąteczna Misja stworzyła przestrzeń do wspólnych ćwiczeń, zabawy i integracji. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wszystkie materiały i aktywności zostały starannie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im komfort i pełną możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.
Integracyjny WF - Świąteczna Misja odbył się pod Patronatem Honorowym UNICEF Polska, co dodatkowo podkreśliło wagę wydarzenia w kontekście edukacji, integracji i wspólnego świętowania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tej wyjątkowej przygodzie, która połączyła radość, ruch i świąteczną atmosferę!
19.12 w Szkole Podstawowej w Drawinach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt.,,Święta wierszem malowane", w którym to uczeń z oddziału przedszkolnego z grupy 6 latków - Ignacy Cieślewicz, zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Robot Codey Rockey uwielbia zabawy z dziećmi, a dzieci uwielbiają go. Jest to kolejny sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy III mieli okazję pracować w parach używając go. Ich zadaniem było narysowanie labiryntów i przeprowadzenie przez nie robota. Praca na sterowaniu ręcznym jest utrudniona, ponieważ uczniowie muszą wyobrazić sobie, że są robotami i poruszają się po linii labiryntu. Robot łączy się z tabletem poprzez Bluetooth. Dzięki aplikacji Makeblock możemy zmienić jego wyraz twarzy, używać sterowania ręcznego lub zakodować drogę Codey Rockeya.
- On jest super, chce takiego robota i taki tablet mieć w domu. – powiedziała Agatka po zajęciach.
11 grudnia 2024 r. o godz. 10:00 w naszej szkole odbył się Integracyjny WF - Świąteczna Misja, pełne radości, ruchu i świątecznej magii wydarzenie w formule online, które miało na celu integrację dzieci w różnym wieku, w tym uczniów przedszkola oraz klas 1–4. Wydarzenie, w którym dzieci uczestniczyły indywidualnie, dało możliwość udziału każdemu dziecku, niezależnie od miejsca zamieszkania. Tegoroczna edycja Świątecznej Misji była wyjątkowa. Dzieci, wspólnie z paralimpijką Katarzyną Kozikowską, miały okazję pomóc elfom w wykonaniu ważnego zadania, które pozwoliło ratować Święta. Jedno jest pewne – wszyscy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zabawie, było pełno uśmiechów i świątecznego ducha. Wydarzenie nie tylko miało na celu integrację dzieci z różnych środowisk, ale również zwróciło szczególną uwagę na osoby z niepełnosprawnościami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, Świąteczna Misja stworzyła przestrzeń do wspólnych ćwiczeń, zabawy i integracji. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wszystkie materiały i aktywności zostały starannie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im komfort i pełną możliwość uczestnictwa w wydarzeniu. Integracyjny WF - Świąteczna Misja odbył się pod Patronatem Honorowym UNICEF Polska, co dodatkowo podkreśliło wagę wydarzenia w kontekście edukacji, integracji i wspólnego świętowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tej wyjątkowej przygodzie, która połączyła radość, ruch i świąteczną atmosferę!
Uczniów kl. 6-8 zachęcamy do udziału w konkursie (KATEGORIE: 1. Konkurs recytatorski 2. Konkurs pieśni patriotycznej 3. Konkurs historyczny 4. Konkurs plastyczny 5. Konkurs literacki ), szczegóły w regulaminie poniżej.
Klasa 8 w ramach klasowych mikołajek odbyła wyjazd na lodowisko "Słowianka" w Gorzowie Wlkp., by wspólnie spędzić czas, a przy tym sprawdzić swoje umiejętności łyżwiarskie.
Nasza szkoła bierze udział w akcji na rzecz promocji aktywności fizycznej i integracji w świątecznej atmosferze.
Zachęcamy uczniów kl. 7-8 do udziału w konkursie plastycznym "Rak OFF – Profilaktyka ma moc!" na pracę promującą profilaktykę. Szczegóły w regulaminie dostępnym poniżej.
Wszelkich informacji udzieli p. Alicja Graś, do której też należy dostaczyć prace konkursowe w terminie do 10 stycznia 2025 r.
Mgły, słaba widoczność, wcześnie zapadający zmrok – jesienna szaruga zawitała już do nas na dobre. Ważne jest, abyśmy w tym czasie pamiętali o tym, jak taka aura wpływa na widoczność na drodze.
17.11. obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. To dobra okazja, aby przypomnieć zwłaszcza młodszym, ale i też starszym szkolniakom, jak bezpiecznie dojść lub dojechać do szkoły oraz z niej wrócić.
Oto kilka najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać:
- Wybór trasy do szkoły – nie zawsze najkrótsza droga oznacza najlepszą. W swoim wyborze należy wziąć pod uwagę m.in. ruch na drodze, możliwość bezpiecznego przekroczenia jezdni.
- Planowanie czasu na podróż do szkoły: aby uniknąć nerwowej atmosfery oraz niepotrzebnego pośpiechu kluczowe jest zaplanowanie odpowiednio dużo czasu na spokojne dotarcie do szkoły.
- Widoczność na drodze można znacząco zwiększyć używając odzieży z elementami odblaskowymi oraz ubioru w kolorach przyciągających wzrok. Także odpowiednio dobrany tornister i plecak z odblaskami pomoże zwiększyć widoczność. Dbajmy o to szczególnie w okresie jesiennym.
- Dojeżdżając rowerem do placówki edukacyjnej należy jechać ostrożnie i z rozwagą. Dzieci do 10 lat powinny poruszać się po chodniku w asyście opiekuna. Odpowiednio przygotowany rower oraz kask, to podstawa, aby bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.
- Podczas dojazdu komunikacją miejską bądź lokalnie zorganizowanym transportem należy zachować ostrożność na przystankach i nie zbliżać się do jezdni.
Pamiętajmy: Rozwaga, uważność, dobra widoczność oraz spokój są konieczne, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej wrócić!
Po więcej informacji na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym warto sięgnąć do poradników:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/bezpieczenstwo-dzieci-w-ruchu-drogowym
https://www.c-and-a.com/shop-img/pdf/pl/bezpieczna-droga-do-szkoly.pdf
W piątek 15.11.2024 r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W obecności przedstawicieli władz powiatu, gminy oraz innych ważnych gości - w tym reprezentantek ogólnopolskiej kampanii "BohaterON- włącz historię" poświęconej pamięci bohaterów biorących udział w Powstaniu Warszawskim, odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego 80. rocznicę tego powstania. Autorką projektu, który ozdobił ścianę SP im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu, jest uzdolniona plastycznie uczennica kl. 7 naszej placówki - Maria Buśko. Tę wyjątkową uroczystość uświetnł piękny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas 0-8 pod opieką p. Anny Owczarzak.
Drodzy uczniowie, Rada Rodziców naszej szkoły zdecydowała się przeznaczyć środki finansowe na taki cel, który sobie wymarzycie, a który wpłynie pozytywnie na Waszą edukację czy wypoczynek. Zróbcie więc burzę mózgów i zasypcie nas swoimi pomysłami.😀
Powered by aSc EduPage