•    W tym roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadł na 21 listopada. W tym dniu w naszej szkole uczniowie rozdawali sobie kartki z życzeniami i pozdrowieniami, starali się być dla siebie życzliwi i mili. W codziennym szkolnym życiu wiele jest przemocy słownej, a przecież tak niewiele trzeba, żeby uśmiechnąć się do siebie, powiedzieć coś miłego.

Zadanie to było bardzo ważne dla nas, gdyż pokazało, że potrafimy powiedzieć: „dziękuję”, „proszę”, „miło Cię widzieć”, „jesteś wyjątkowa/y”.

Jako Szkoła Promująca Zdrowie chcemy dbać o dobre samopoczucie psychiczne, duchowe i społeczne, dlatego panujmy nad emocjami, pomagajmy sobie nawzajem, szanujmy siebie, nieporozumienia rozwiązujmy rozmawiając.

W naszej zerówce tryskało pozytywnymi emocjami, uśmiechem i dobrymi uczynkami – obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Każde dziecko zrobiło laurkę dla wcześniej wylosowanego kolegi czy wylosowanej koleżanki. Nasze prace połączyliśmy ze sobą, bo jesteśmy drużyną - wspólnie się bawimy, uczymy i miło spędzamy czas. Czasem wystarczy jeden uśmiech, by poprawić komuś nastrój J

Hallo World Day , czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.