• Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Trzebiczu uczestniczyli  w ciekawej lekcji przyrody w Trzebiczu Młynie. Na spotkanie zaprosili nas przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Przyrody „Jarząbek”, leśnicy z Nadleśnictwa  KARWIN i SMOLARZ, myśliwi z Koła Łowieckiego „Noteć” z Gościmia. Szczególnymi  gośćmi na naszej lekcji byli: Pan Starosta i vice Starosta Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, którzy sprawują honorowy patronat nad działalnością Stowarzyszenia „Jarząbek”.

Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Jarząbek” w ramach Programu Odbudowy Zwierzyny Drobnej na terenie Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Starostwo Powiatowe zakupiło 250 sztuk bażantów. Część ptaków przebywała w specjalnej wolierze adaptacyjnej w jednym z gospodarstw na terenie miejscowości Trzebicz Młyn.  Ptaki przyzwyczajały się tu do życia w środowisku naturalnym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć  jak wygląda woliera i jak zachowują się ptaki po wypuszczeniu.  Dzieci poznały zwyczaje i wygląd tych ptaków.  Potem wspólnie sadziliśmy drzewa. Co ciekawe były to drzewa owocowe, takie gatunki, które dawniej sadzono przy drogach. Na zakończenie przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Był też słodki poczęstunek. Uczniowie mogli na lekcję zabrać telefony komórkowe i robić zdjęcia. Dzieci obserwowały przyrodę, podziwiały jej piękno, a od leśniczych i myśliwych uczyły się szacunku do przyrody.