•

Nasza szkoła promuje aktywne spędzanie ferii zimowych. Pierwszy dzień „Białej Zimy” rozpoczął się od wspólnego ułożenia regulaminu, który był dla nas wyznacznikiem jak mile i bezpiecznie spędzić czas. Tego dnia skupiliśmy się na sportach zimowych. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą dyscyplin sportowych, a następnie porozmawialiśmy o swoich ulubionych sportowcach. Nadszedł czas na zabawę w projektanta – dzieci miały za zadanie zaprojektować strój dla swojego ulubionego sportowca. Po zaprezentowaniu prac uczniowie wysłuchali bajki czytanej przez nauczyciela pt. „Tappi i awantura z olbrzymem”. Na koniec naszych zajęć zorganizowaliśmy gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Uczestnicy pamiętali o zasadach zdrowej rywalizacji,  bezpieczeństwie i dobrym humorze.

Tematem przewodnim dzisiejszego dnia były sałatki owocowe. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. „Piramida zdrowego żywienia dla dzieci i młodzieży” porozmawialiśmy o produktach, które znajdują się w naszych dietach. Następnie przygotowaliśmy salę i przybory kuchenne do wykonania sałatek owocowych. Przypomnieliśmy sobie zasady higieny i bezpieczeństwa podczas pracy z nożem. Dzieci z zapałem kroiły, mieszały niczym Magda Gessler. Wykonane sałatki były przepyszne. Dziś odwiedzili nas również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku, którzy przeprowadzili Akcję Zima pod hasłem „Zdrowe ferie zimowe”. Ciekawe zagadki i konkursy z nagrodami pochłonęły uczestników. Na koniec zajęć dzieci usłyszały bajkę czytaną przez nauczyciela pt. „Jak dobrze mieć sąsiadów”.

Galeria1