• Złota polska jesień zawitała do naszej szkoły 25 października 2019r. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się aby wesoło spędzić czas. Każdy mógł znaleźć cos ciekawego dla siebie.                            Jak co roku można było kupić książki po promocyjnych cenach na Kiermaszu Taniej Książki, który prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Mamy uczniów przygotowały pyszności według własnych przepisów. Ciasta  wszystkim smakowały, gdyż „znikały” w szybkim tempie.  Swoje stoisko z wypiekami miały też uczennice klasy VII, które same upiekły babeczki. Cały dochód ze sprzedaży tych wypieków zasili konto Szkolnego Koła Caritas i zostanie przekazany na akcje charytatywne.  Jesienne kompozycje wykonane przez najmłodszych  można było nabyć na stoisku, które prowadziła pani Ula – nauczycielka z „Małego Przedszkola”.  Uczniowie mogli sami wykonać kompozycje z liści, ludziki z kasztanów, buraczków, ziemniaków i brukselki. Bawiąc się dzieci poznawały warzywa. Dla chętnych były też zagadki, które przygotowała pani Teresa. Na sali gimnastycznej pani Agnieszka i pani Kasia zorganizowały zabawy dla najmłodszych. Do zabawy włączały się też chętnie starsi uczniowie. Na dzieci, które po zabawie poczuły głód czekały, przygotowane przez rodziców hot-dogi i  zdrowe kanapki.

Wszyscy jednak czekali na największą atrakcję, którą było kiszenie kapusty, tak jak to czyniły nasze babcie. Przy szatkownicy stanęli  tatusiowie z Przewodniczącym Rady Rodziców naszej szkoły. Do pracy zaangażowały się przede wszystkim dziewczynki, które dokładnie wykonywały polecenia. Mamy też pomagały.  Poszatkowana kapusta, potarta  marchewka, jabłka  zostały dokładnie ubite w kamiennym garnku, oczywiście z dodatkiem soli. Nad prawidłowym przebiegiem prac czuwała pani Jola, która najlepiej się na tym zna. Teraz czekamy. Kiszona kapusta to zimą źródło witamin, głównie witaminy C.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali zabawę i sprawili, że dzieci, rodzice i nauczyciele miło spędzili piątkowe popołudnie. Jako Szkoła Promująca Zdrowie uważamy, że zdrowe potrawy to bardzo ważna sprawa dla naszych organizmów, ale nie mniej ważna jest dobra atmosfera, dobre samopoczucie i wspólne działanie.