Fotorelacja.
Aktualności
Archiwum Aktualności
Dzień Jabłka
- 13
Dzień Przedszkolaka
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodziliśmy, bowiem "Dzień Przedszkolaka". Wspaniałej zabawy nie mogło więc zabraknąć i w naszym przedszkolu. Było wszystko to, co uwielbiają przedszkolaki: taniec, śpiew, kolorowe balony, kolorowanki, a także słodkie małe, co nieco. W tym wyjątkowym dniu uśmiechy nie znikały z twarzy naszych milusińskich. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo zdrowia oraz uśmiechu od ucha do ucha.
12
Dzień Kropki w przedszkolu
Dzień Kropki w przedszkolu- fotorelacja.
11
"Szkoła do hymnu" - jako nasz akcent w obchodach Narodowego Święta Niepodległości
Na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży nas szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", która polegała na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w GRZE HISTORYCZNEJ „DROGI DO WOLNOŚCI”. Gra odbywała się w następujących kategoriach wiekowych: klasa IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII.
Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania. Na początek był test dotyczący naszego kraju, następnie należało uzupełnić tekst naszego hymnu państwowego. Każda grupa wiekowa układała puzzle: klasa IV – GODŁO, klasy V-VI - portret Józefa Piłsudskiego, klasy VII-VIII – obraz Wojciecha Kossaka „Marszałek Józef Piłsudski na Kasztance”. Na zakończenie należało rozszyfrować hasło: klasa IV – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”, klasy V-VI – NACZELNIK PAŃSTWA JÓZEF PIŁSUDSKI, klasy VII-VIII - myśl Józefa Piłsudskiego „ BYĆ ZWYCIĘŻONYM I NIE ULEC TO ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘŻYĆ I SPOCZĄĆ NA LAURACH TO KLĘSKA”. Liczył się także czas wykonania zadań.
Uczniowie współpracowali ze sobą i starali się jak najlepiej i jak najszybciej wykonać zadania.
Klasyfikacja
KLASA IV
I miejsce - GRUPA 5 w składzie: Antoni Przewoźny, Maria Buśko, Fabian Dopierała, Michał Huk; 25p./26p.
II miejsce – GRUPA 3 w składzie: Natalia Dymlańczuk, Krystyna Sikora, Dominik Koryciński, Oliwia Gruszczyńska; 24,5p./26p.
III miejsce – GRUPA 2 w składzie: Jan Grek, Antoni Ambroszkiewicz, Marceli Tokarski; 22,5p./26p.
KLASY V-VI
I miejsce – GRUPA 1. Klasa V w składzie: Izabela Zdrowowicz, Sandra Jędrzejczak, Natalia Dopierała, Martyna Iwaszko; 33,5p./40p.
II miejsce – GRUPA 1. Klasa VI w składzie: Wiktor Urbaniak, Szymon Cieślewicz, Marcel Sobota, Oskar Taśmiński; 32p./40p.
III miejsce – GRUPA 2. Klasa V w składzie: Kornelia Muszak, Aleksandra Jędras, Nadia Madej, Alan Weinold; 31p./40p.
III miejsce – GRUPA 3. Klasa V w składzie: Szymon Krzywicki, Kamil Deptuła, Alan Kwiatkowski, Alan Radłowski, Bartosz Stróżek; 31p./40p.
KLASY VII- VIII
I miejsce – GRUPA 5. „ORZEŁKI”, klasa VIII w składzie: Julia Zielke, Amelia Grobelska, Jakub Musiałowski, Jakub Maciejewski, Wiktor Szmyt; 48p./52p.
II miejsce – GRUPA 2. „CICHOCIEMNI”, klasa VIII w składzie: Nicola Muszak, Hanna Świderska, Dominika Kamińska, Marcel Jung, Filip Jung; 47,5p./52p.
III miejsce – GRUPA 2. TEAM DĄBROWSKI”, klasa VII w składzie: Amelia Iwaszko, Aleksandra Wdowicka, Nikola Danicka, Roksana Penarska; 46p./52p.
Uczniowie zwycięskich grup otrzymują następujące nagrody:
za I miejsce - ocena celująca wagi 3 z historii;
za II miejsce – ocena celująca wagi 2 z historii;
za III miejsce – ocena celująca wagi 1 z historii.
GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW! PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W GRZE.
Anna Owczarzak - nauczyciel historii
Dzień Pluszowego Misia
Z racji przypadającego na dzień 19 listopada DniaPluszowego Misia nasza szkoła organizuje zbiórkę NOWYCH pluszaków dla podopiecznych Fundacji "Gdy Liczy się Czas". Szczegoły na plakacie. Wierzymy w moc Waszych serduszek! :)
Dzień Czystego Powietrza
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza
Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.
Polski obywatel z powodu zanieczyszczeń powietrza traci średnio około 9 miesięcy życia.
W Polsce największy udział w zanieczyszczeniach powietrza ma niska emisja czyli spaliny samochodowe, dym z kominów pieców centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych. Piece te są przestarzałe i nieefektywne. Na dodatek spala się w nich słabej jakości węgiel, muł i odpady, które powinny trafić do recyklingu, a nie do domowego pieca!
W Polsce brakuje norm jakości węgla przeznaczonego do spalania. Nie ma też żadnych standardów emisji dla eksploatowanych kotłów i pieców o mocy poniżej 1 MW ani systemu nadzoru jakości ich produkcji.
W Polsce na 90 % obszaru stężenie PM10 (cząstka pyłu o średnicy 10 mikrometrów lub mniejszej) przekracza normy.
Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska (z 2013 r.) sześć polskich miast znajduje się w czołówce miast europejskich, w których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Wyprzedza nas tylko Bułgaria!*
* (Informacje pochodzą ze strony Fundacji ARKA.)
Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021
Zachęcamy do zapoznania się z pismem prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, pana dr Dominika Rozkruta w sprawie badania kontrolnego w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.
Czym zajmuje się inżynier na budowie?
Już w czwartek, 18 listopada o godz. 18:00, zapraszamy uczniów do poznania tajników pracy 👷♀️inżynierów budowy👷.Aby wysłuchać wywiadu, wystarczy w terminie spotkania wejść na kanał #ZawodowyStream: https://youtu.be/kHLdNd-dhKM
Podczas streamu dowiesz się m. in.:🏗 jak wygląda praca w dużej firmie budowlanej i czy to perspektywiczny kierunek rozwoju;🏗co trzeba umieć i jakie szkoły ukończyć, aby zostać inżynierem budowy;🏗jakie są główne wyzwania w pracy inżyniera budowy;🏗jak radzą sobie kobiety w branży uznawanej za typowo męską;🏗 w jaki sposób branża budowlana wykorzystuje nowoczesne technologie.
Wyróżnienie dla p. Anny Owczarzak i naszej szkoły
Miło nam poinformować, że p. Anna Owczarzak została nominowana jako "NAUCZYCIEL NA MEDAL" w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Lubuską". Głosowanie już się rozpoczęło. Aktualne wyniki i wszystkie informacje o akcji można znaleźć na www.gazetalubuska.pl/nauczyciel. Zachęcamy do głosowania na p. Annę: https://gazetalubuska.pl/p/kandydat/anna-owczarzak%2C2288623/
Pani Anna to nauczycielka z pasją, która już wielu pokoleniom dzieci i młodzieży przybliżyła wiedzę wpisaną w przedmiot historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie; to "dusza człowiek" - niezwykle empatyczna i ciepła osoba, która swoje pedagogiczne umiejętności w pełni wykorzytuje po to, by pomóc uczniom i ich rodzicom w wielu trudnych sytuacjach. Od lat promuje czytelnictwo i idee wolontariatu, wychowuje w duchu szacunku do drugiego człowieka, ojczyzny i przyrody. Pani Aniu, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w plebiscycie! :)
Również nasza szkoła zoztała zgłoszona przez rodziców w tym plebiscycie w kategorii "Szkoła Roku". Prosimy o głosy:
https://gazetalubuska.pl/p/kandydat/szkola-podstawowa%2C2253039/#sms-plebiscyty
Edukacyjny program dla szkół - informacje dla rodziców
Zachęcamy do zapoznania się z treścią poniższego listu i informacjami zawartymi w broszurze.
Konkurs
Zachęcamy do udziału w konkursie.
1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest:"Święty Mikołaj w oczach dzieci".
2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
3. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021 r.
4. Wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia 2021 r.
Dary jesieni- impreza integracyjna
W najbliższy piątek, 22.10.br. w godzinach 16.00-18.30 w naszej szkole odbędzie się cykliczna impreza integracyjna dla społeczności szkolnej (uczniów i ich rodzin) pn. "Dary jesieni". W planie mnóstwo atrakcji, m.in. pieczenie jabłek, robienie surówek, słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!
Konkurs e-learningowy KRUS dla dzieci
Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są hulajnogi. Szczególy w regulaminie dostępnym w załączniku.
GRANTY NA KOMPUTERY DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR
Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o #granty na zakup sprzętu komputerowego. Granty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Program jest dedykowany dla dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych i średnich, które zamieszkują miejscowości gdzie funkcjonowały PGR-y a ich rodzice lub dziadkowie byli ich pracownikami.
Więcej: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
Oświadczenia (załącznik 8 lub 9) prosimy o dostarczenie w terminie do 20.10.2021 r. dyrektorom szkół w Gminie Drezdenko bądź do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Drezdenku ul. Warszawska 1.
Informacje dot. egzaminu ósmoklasisty
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2021/2022
W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W terminie głównym
- język polski - 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00
- matematyka - 25 maja 2022r. (środa) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny - 26 maja 2022r. (czwartek) – godz.9:00
W terminie dodatkowym
- język polski - 13 czerwca 2022r. (poniedziałek) – godz. 9:00
- matematyka - 14 czerwca 2021r. (wtorek) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny - 15 czerwca 2022r. (środa) – godz. 9:00
Piknik sportowy
26 września 2021 roku, w niedzielę w całej Polsce odbędą się „WOTGames” – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.
W województwie lubuskim Piknik odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Józefa Nojiego w Drezdenku w godzinach od 11.00 do 16.00.
Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy do strefy „Akademia terytorialsa”, czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody! Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa, gdzie dzieci poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Szczegóły pod adresem www.wotgames.wp.mil.pl.
Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”. Na uczestników czeka 200 darmowych pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Wejdź na stronę www.wotgames.wp.mil.pl i podejmij wyzwanie.
Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie wojskowe oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z weteranem Bitwy pod Karbalą, czy zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.
Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie punkt szczepień. Terytorialsi zapraszają na niezapomniane wrażenia sportowe!
Wyjazd Międzyzdroje Kołobrzeg
Nowa galeria Wyjazd Międzyzdroje Kołobrzeg została dodana do albumu fotograficznego
14
Skąd się bierze prąd? – konkurs plastyczny
Zachęcamy uczniów kl. 7 i 8 do udziału w konkursie plastycznym Skąd się bierze prąd? Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają atrakcyjne nagrody.
Celem Konkursu jest promocja tematyki związanej z energią elektryczną oraz poznanie skojarzeń młodzieży związanych z szeroko pojętą energetyką. Jesteśmy ciekawi co młode pokolenie rozumie pod pojęciem „źródła energii”. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażanie o źródłach energii elektrycznej.
Prace należy składać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy jeszcze w tym roku.
Więcej informacji o Konkursie zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki (ure.gov.pl)
Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej
W dniu 07.09.br. uczniowie naszej szkoły: Julia Borduna, Oliwia Harsaimczyk i Wiktor Szmyt, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie utworów rodzimych pisarzy pn. "Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej", którą zorganizowały drezdeneckie placówki: Biblioteka Pubiczna im.J. Tischnera i CPK.