• kibicna6_1jpg

UCZNIOWIE Z TRZEBICZA TO KIBICE NA 6!

Ideą projektu „Kibic na 6!” jest opracowanie metod pracy z młodzieżą, tak by zmieniła się postawa i wzór zachowania podczas zawodów sportowych. Chodzi zarówno o rywalizację na boisku, jak i zachowanie kibiców na stadionach. W ramach projektu realizowany jest szereg działań, do których zaproszono dzieci i młodzież, sportowców, nauczycieli i trenerów. Organizatorzy akcji „Kibic na 6!” - Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Polski Komitet Olimpijski, Lubuskie Kuratorium Oświaty i TVP Gorzów Wlkp. - chcą dotrzeć do najmłodszych mieszkańców, którzy już są kibicami lub wkrótce wejdą do wielkiej „rodziny” kibiców, by nauczyć ich dobrych zachowań oraz w sposób interesujący przekonać i pokazać zdrową i mądrą kulturę kibicowania. Ambasadorami programu „Kibic na 6” mistrzowie olimpijscy: Robert Korzeniowski, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński i Sebastian Świderski. Idea kampanii propagowana jest także poprzez sporą liczbę konkursów.

Nasi uczniowie brali już udział m.in. w wojewódzkim konkursie plastycznym dla uczniów lubuskich szkół (niestety tu bez sukcesów) oraz w turnieju rekreacyjno – sportowym, który odbył się dnia 30 stycznia 2014 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Do turnieju zakwalifikowano dziesięć szkół z terenu województwa lubuskiego: Szkołę Podstawową w Trzebiczu, Szkołę Podstawową nr 3 w Drezdenku, Szkołę Podstawową w Przytocznej, Szkołę Podstawową nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 1 w Drezdenku, Szkołę Podstawową nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową w Bobrówku oraz Szkołę Podstawową z Witnicy. Liczyła się kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków podyktowanych założeniami turnieju.

Podczas turnieju drużyna złożona z 12 zawodników z klas IV-VI z naszej szkoły, pod opieką pani Anny Blatkiewicz, walczyła o punkty w 10 różnych konkurencjach sportowych, natomiast drużyna złożona z ok. 30 kibiców na trybunach, pod opieką pani Beaty Turczyn, Agnieszki Kazimierczuk oraz ks. Tadeusza Wołoszyn, walczyła o punkty za kibicowanie. Pod uwagę brano strój kibiców, wykonanie piosenki lub skandowanie haseł oraz sposób dopingowania swojej drużyny i zachowanie drużyny kibiców podczas całego turnieju.

Nasza drużyna kibiców zdobyła I miejsce wykonaniem piosenki na melodię „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, do słów ułożonych przez absolwentkę naszej szkoły – panią Małgorzatę Drega. Ostatecznie Szkoła Podstawowa w Trzebiczu zdobyła w turnieju V miejsce. Uczniowie otrzymali medale i dyplomy z rąk olimpijczyków oraz organizatorów turnieju. Gratulacje!

Życzymy naszym uczniom - przyszłym kibicom, by zawsze czerpali radość z kibicowania, radzili sobie ze stresem i powstrzymywali agresję!

Informacje na temat projektu zaczerpnięto ze strony: http://www.kibicna6.pl/

>>>> Galeria <<<<