• sot1jpg

Z okazji obchodzonego 21 marca Ogólnopolskiego Dnia Talentów, w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się konferencja Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole zorganizowana w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy szkół i nauczyciele – Liderzy zdolności ze Szkół Odkrywców Talentów z całego kraju – oraz zaproszeni goście i prelegenci. Celem konferencji było zwiększenie wiedzy dyrektorów szkół oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie identyfikowania i rozwijania zainteresowań, predyspozycji oraz zdolności najmłodszych uczniów w szkole, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy szkołami w ww. obszarze. Podczas konferencji Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej, wręczyła dyrektorom i przedstawicielom szkół nominacje do wyróżnień za podjęcie działań związanych z rozwijaniem zdolności uczniów podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych już od I etapu edukacji.

Szkołę Podstawową w Trzebiczu podczas konferencji reprezentowała pani Agnieszka Kazimierczuk – lider zdolności w tej szkole. Szkoła Podstawowa w Trzebiczu jako jedna ze 140 szkół z całej Polski i jako jedna z 3 szkół z województwa lubuskiego otrzymała taką nominację. Nominacja jest dla naszych nauczycieli inspiracją do wzmożonej pracy, tak by pod koniec roku móc znaleźć się w gronie 50 szkół, które odbiorą z rąk pani minister wyróżnienie za swoją pracę w zakresie rozwijania zainteresowań i zdolności najmłodszych uczniów w szkole.

Dzień Odkrywania Talentów 2013 w Szkole Podstawowej w Trzebiczu

Dzień 21 marca od kilku lat jest w naszej szkole Dniem Odkrywania Talentów. W tym roku nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, plastyczne, pochwalić się wiedzą ogólną oraz rozwijać swoje zainteresowania teatralne. By umożliwić swoim kolegom i koleżankom  prezentację  uzdolnień wokalnych Samorząd Uczniowski zorganizował show „Mam talent!” na wzór telewizyjnego programu pod tą samą nazwą. Uczniowie śpiewali solo lub zespołowo piosenki z polskiego repertuaru, do przygotowanych wcześniej profesjonalnych podkładów muzycznych swoich ulubionych wykonawców. Talenty plastyczne naszych uczniów miały swoje odzwierciedlenie w przepięknie wykonanych marzannach klasowych. W konkursie klasowym na najpiękniejszą marzannę liczył się pomysł i oryginalność. Natomiast w Konkursie Wiedzy Ogólnej „Omnibus 2013” uczniowie mogli pochwalić  się swoją wiedzą z różnych dziedzin nauki. 3-osobowe drużyny klasowe rywalizowały w kategorii klas 0-III i IV-VI. Podczas tego konkursu reprezentacje klas w I rundzie rozwiązywały test wyboru, następnie w rundzie II, pt.: „Kto pierwszy, ten lepszy” oprócz wiedzy dodatkowo musiały wykazać się refleksem, a w rundzie III rozwiązywały zagadki. Nagrody indywidualne oraz dla klas w postaci sprzętu sportowego oraz słodkości ufundowane zostały przez prężnie działającą Radę Rodziców naszej szkoły.

>>>> Galeria <<<<

Wspieramy samorządność, rozwijamy talenty…

Dzień 21 marca był w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Dniem Odkrywania Talentów. Od wielu lat jest to w naszej szkole także Dzień Samorządności i to właśnie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – panią Agnieszką Kazimierczuk – przygotował obchody tego święta. W tym dniu wszyscy, ci młodsi i ci starsi, mogli spróbować swych sił w konkursie plastycznym, konkursie piosenki oraz w quizie wiedzy ogólnej „Omnibus 2012”. Nasi niepełnosprawni koledzy – Jakub i Norbert – byli w tym dniu także wśród nas. Uczniowie klasy szóstej mogli sprawdzić się w zawodzie nauczyciela, prowadząc z młodszymi klasami dwie pierwsze lekcje. O improwizacji nie mogło być mowy! Wszyscy młodzi nauczyciele musieli się wcześniej solidnie przygotować do zajęć, prosząc o pomoc i materiały potrzebne do przeprowadzenia lekcji doświadczone grono pedagogiczne. Na długiej przerwie cała szkoła przeszła w kolorowym korowodzie przez wieś, prezentując mieszkańcom wykonane marzanny oraz grając na instrumentach i głośno śpiewając. Ten „pozytywny hałas” jaki robili wokół siebie uczestnicy korowodu, miał skutecznie odstraszyć od nas zimę, w końcu to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Kolejnym punktem dnia był klasowy konkurs na najpiękniejszą marzannę. Bezstronne jury w składzie: pan Bogdan (woźny), pani Basia (sprzątaczka) oraz pani dyrektor długo się naradzało. Pierwsze miejsce w tym konkursie  zajęła klasa VI, wygrywając piłkę do gry w piłkę nożną . W „Omnibusie” w kategorii klas 0-III najlepsza okazała się klasa II, a w kategorii klas IV-VI, klasa V. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki dla swoich klas. Następnie odbyło się wręczenie nagród indywidualnych zwycięzcom kolejnych konkursów przeprowadzonych tego dnia. Ostatnim punktem dnia było wręczenie dyplomów uznania oraz czerwonych róż nauczycielom oraz pracownikom obsługi – zwycięzcom plebiscytu „Szkarłatna róża 2012”. Plebiscyt przeprowadzony został tydzień wcześniej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 0-III głosowali w jednej tylko kategorii: „Idol maluchów”, natomiast klasy IV-VI aż w 9 różnych kategoriach, np. Wirtuoz rachunków, Muza młodych talentów, Poskramiaczka języków obcych, Mistrzyni ekologii i działań wojennych, Złota Rączka itd. Nagrodzonym gratulujemy!

>>>> Galeria <<<<