Ratujemy i uczymy ratować

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu uczestniczy w programie RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ (RUR) Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od stycznia 2008 roku Program Ratujemy i Uczymy Ratować został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. WOŚP przeszkoliła do tej pory 24 486 nauczycieli z 11 835 szkół. Programem objętych jest ponad półtora miliona dzieci. Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pod okiem przeszkolonego instruktora – pani Jolanty Kłos - uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy  i 11 maja 2012 r. zdali egzamin kursu pierwszej pomocy. 28 maja br. podczas apelu pani Jola wraz z panią dyrektor wręczyła dzieciom certyfikaty ukończenia kursu  z podpisami Jurka Owsiaka.

Od tego czasu uczniowie klasy III co roku zdobywają certyfikat ukończenia kursu .

>>>> Galeria <<<<