• Sprawozdanie - grudzień 2023

• Klocki KNEX Education to edukacyjne klocki konstrukcyjne zaprojektowane, by inspirować dzisiejszych młodych naukowców i inżynierów. Ten innowacyjny  środek dydaktyczny, jakim są klocki konstrukcyjne dla dzieci, wprowadza podczas zajęć kluczowe pojęcia z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki tworząc modele 3D rozwijające umysł i zdolności manualne uczących się dzieci w każdym wieku. Kolorowe instrukcje pozwalają pracować uczniom niezależnie indywidualnie lub w grupach, ponieważ klocki kreatywne dla dzieci dostępne są w wielu różnorodnych konfiguracjach. Dynamiczne modele służą do pobudzania zainteresowania uczniów i motywowania ich do nauki. Zachęcają do aktywnego uczestnictwa poprzez badania i eksperymenty. Klocki KNEX Education są wykorzystywane w naszej szkole podczas zajęć porannej świetlicy (od 7.00 do 7.30), dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i środę. Pracujemy w kilku osobowych zespołach. Dzielimy się na trzy, cztery podgrupy - w zależności od ilości obecnych uczniów na świetlicy. Każda z podgrup buduje inny model. Dzieci mają do pomocy instrukcje, według których składają za pomocą słomek, łączników, tulejek, podkładek różnego rodzaju budowle, niektóre za turbinek wprawiane są w ruch. Zajęcia te wymagają skupienia, pracy zespołowej oraz dokładności i wysoko rozwiniętej umiejętności myślenia przestrzennego.