• " Z przyrodą za pan brat:

W czwartek 25 maja uczennice z naszej szkoły Amelia Iwaszko i Hanna Baziak pojechały do Szkoły Podstawowej w Grotowie wraz z opiekunem panią Jolantą Kłos ,gdzie brały udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej „Z przyrodą ,za pan brat” Konkurs składał się z kilku części ; teoretycznej -test , praktycznej –rozpoznawanie odgłosów lasu oraz układania z rozsypanki wyrazowej różnego rodzaju przysłów . Dziewczynki walczyły dzielnie i zajęły III miejsce w gminie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczne zmagania

19 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 3 " Co dwie głowy to nie jedna". Przybyło 22 dzieci z 11 szkół z gminy Drezdenko, Stare Kurowo, Dobiegniew i Strzelce Kraj. Drużyna mogła zdobyć 22 punkty. Rywalizacja była bardzo zaciekła, gdyż aż 4 zespoły zdobyły po 21 punktów. Aby wyłonić zwycięzcę trzeba było przeprowadzić dogrywkę. W klasyfikacji końcowej przyznano dwa pierwsze miejsca: dla SP w Drawinach i SP w Starym Kurowie, II miejsce zdobyła SP w Goszczanowie a III miejsce SP w Trzebiczu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały Amelka Iwaszko i Sara Penarska. Dziewczynkom dziękujemy i gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca. Następny konkurs już za rok.