• Sprawozdanie - grudzień 2022

• Sprawozdanie z wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”   – grudzień 2022

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu otrzymała wyposażenie techniczne, potrzebne do kształcenia i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Klasa II wykorzystuje na zajęciach z edukacji przyrodniczej aparat cyfrowy Canon EOS 2000D, jak również kamerę Panasonic HC_V180.Uczniowie wraz z nauczycielem chętnie wykonują zdjęcia z różnych zajęć i sytuacji zaistniałych, dokumentując w ten sposób przebieg edukacji przyrodniczej. Uczą się samodzielności i odpowiedzialności, rozwijają swoje zainteresowania oraz doskonalą warsztat technologii cyfrowej. Dowodem na to są samodzielnie wykonane zdjęcia. Fotografowanie i nagrywanie  sprawia uczniom wiele radości.