• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

INFORMACJA O UZYSKANIU DOFINANSOWANIA

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II  w Trzeiczu - Oddział Przedszkolny,  uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.500,00 zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na zakup nowości wydawniczych do biblioteki. Łącznie, z wkładem otrzymanym od Gminy Drezdenko w ramach dotacji celowej w wysokości  625,00 zł, nasza placówka pozyskała 3.125,00 zł.

Z otrzymanego dofinansowania zakupiono 139 książek, które wzbogaciły księgozbiór. Zakupione pozycje to książki obrazkowe, kreatywne, interaktywne, edukacyjne, pobudzające wyobraźnię dzieci, wzbudzające emocje, pokazujące jak chronić przyrodę i zachęcające do wspólnej zabawy i nauki. Są wśród nich książki do nauki czytania sylabowego i specjalistyczne dla dzieci słabowidzących. Nasz księgozbiór wzbogaciliśmy o publikacje, które zawierają nowe metody i przykłady zajęć terapeutycznych do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.) został zaprojektowany na lata 2021-2025 z myślą o wspieraniu organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe dla dzieci i młodzieży oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze promowania czytelnictwa  wśród dzieci i młodzieży. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzmocnienie aktywności czytelniczej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma temu sprzyjać zwiększenie dostępu do książek wśród dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.