• Współpraca

W ramach Szkoły Promującej Zdrowie współpracujemy z wieloma instytucjami, które w różny sposób pomagają nam przygotować naszych uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Rodzice są naszymi sojusznikami we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach. Zdając sobie sprawę z zagrożeń jakie czekają na młodego człowieka staramy się pomóc im w rozwiązywaniu różnych problemów. Na spotkaniach dowiedzieli się co to jest „cyberprzemoc”, dlaczego dopalacze są niebezpieczne dla dzieci, jaki jest wpływ nikotyny na rozwój dziecka. Na spotkania z rodzicami zapraszamy specjalistów z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drezdenku. Pogadanki prowadzą też nasi nauczyciele. Na pomoc ze strony rodziców naszych uczniów możemy liczyć organizując imprezy szkolne.

Pani Teresa Pietruszak – pielęgniarka szkolna – służy nam pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Czuwa nad prawidłowym rozwojem naszych uczniów.

Ściśle współpracujemy z Powiatową  Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Wspólnie realizujemy kilka programów i projektów np. „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Trzymaj formę”, : Czyste powietrze wokół nas”.

W naszej szkole prowadzone są zajęcia świetlicy profilaktycznej. W tym zakresie współpracujemy z Gminną Komisją do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drezdenku.

Na spotkaniach ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiczu dzieci dowiadują się jak być bezpiecznym w domu i co trzeba zrobić, gdy dojdzie do wypadku.

Mamy możliwość korzystania z profesjonalnych obiektów sportowych dzięki współpracy z Halą Sportowo-Rehabilitacyjną w Drezdenku i Klubem Sportowym URAN TRZEBICZ.

Kilka razy w roku gościmy w naszej szkole policjantów z Komisariatu w Drezdenku, którzy przypominają o bezpiecznym zachowaniu w szkole i na drogach. Włączamy się w liczne akcje prowadzone przez policję i bierzemy udział w konkursach np. „Bezpieczna zerówka”, BRD.

Organizując szkolne konkursy i akcje możemy liczyć na pomoc finansową i rzeczową (nagrody) ze strony sołectwa, Urzędu Miejskiego w Drezdenku i Rady Rodziców.