• 12 lutego 2018 r. rozpoczynają się ferie zimowe. Będą trwały do 25 lutego 2018 r. Jest to czas na odpoczynek i " podładowanie akumulatorów" przed kolejnym półroczem. Zadbajmy o to, aby dla wszystkich był to czas bezpiecznej zabawy.

"Biała zima" w naszej szkole! Ma być bezpiecznie , wesoło i zdrowo.

Poniedziałek:

Nasz regulamin - naszą sprawą. Dzieci wypisały prawa i obowiązki, które będą ważne podczas pobytu na "Białej zimie".
        Dzisiejszy dzień poświęcony był tematowi: STOP PRZEMOCY. Nasze dzieci mają dużą świadomość problemu. Obejrzeliśmy filmik o przemocy, a potem wszyscy przystąpili do pracy. Rysowanie to dobry sposób na wyrażenie emocji i zrozumienie otaczającego świata. Po obiedzie nasze pociechy stały się aktorami w dramie - NIE PRZEMOCY. Na podsumowanie wszyscy wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej.

Nasza "Biała zima" rozkręca się!

Wtorek:

Dzisiaj dużo miejsca poświęciliśmy zdrowemu żywieniu. Okazało się, że nasze dzieci dużo wiedzą nt. witamin, orientują się w piramidzie żywienia. Brawo!
        Wszyscy rozwiązali krótki test o żywieniu. Następnie dzieci wykonywały prace techniczne (owoce/warzywa) z surowców wtórnych. Zabawa była przednia!
        Do obiadu dzieci piły soki owocowe własnoręcznie przygotowane.
        Ciekawe co będzie jutro?

"Biała zima"

Środa:

Dzisiaj u nas dzień dla miłośników książek. Dzieci podzieliły się informacjami o swoich ulubionych książkach. Brawo, za ciekawe pozycje! P. Marta zaprezentowała dzieciom ciekawe książki edukacyjne. Potem zrobiło się wesoło. Dzieci wykonywały kukiełki z różnych materiałów. Zabawa w teatr była uwieńczeniem pracy. Odwiedziła nas również P. Małgosia z SANEPID-U i przeprowadziła konkurs o zdrowiu. Dzień był super! Do jutra!

"Biała zima"

Czwartek:

Dzisiaj w naszej szkole czas na sport. Dzieci lubią ruch i zabawy na sali gimnastycznej. Najpierw ułożyliśmy kodeks fair play, a potem przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej. Wyścigi w rzędach wywołały dużo radości i zdrowej rywalizacji. Najważniejsze, że wszyscy byli wygrani. Aby uspokoić sportowe emocje, dzieci zabrały się za projektowanie strojów sportowych. Na koniec obejrzeliśmy filmik nt. dyscyplin sportowych. To był fajnie spędzony dzień!

Dzisiaj ostatni dzień "Białej zimy". Było fajnie i wesoło. Dzieci zrobiły sałatkę owocową. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania przy stole. Kiedy wszystko było gotowe nastąpiła degustacja. Dzieci był dumne z własnej pracy. To najważniejsze. Ostatnią godzinę zajęć spędziliśmy na sali gimnastycznej. Zabawa i rywalizacja sportowa zakończyła "Białą zimę" w Trzebiczu.  Do spotkania za rok!

>>>> Galeria <<<<