• W ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie naszej szkoły odbyli dwa wyjazdy. Pierwszy z nich miał miejsce do PGKiM Sp. z o. o. w Drezdenku w dniu 26.10.2018 r. Uczniowie odbyli pogadankę na temat recyklingu i potrzeby segregacji odpadów. Poznali też specyfikę pracy osób zatrudnionych na różnych stanowiskach w tym zakładzie, obejrzeli też tabor, na który składają się m.in. nowoczesne śmieciarki i oczyszczarki.

W dniu 06.12.2018 r odbył się drugi wyjazd (połączony z seansem mikołajkowym w kinie HELIOS). Tym razem uczniowie mogli dokonać przymiarki do wybranego przez siebie zawodu, gdyż w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp. mieli do czynienia np. ze spawarkami, frezarkami. Kilkoro z nich odważyło się i (przy zachowaniu wszelkich przepisów bezpieczeństwa) sprawdziło się np. w roli spawacza.

Takie wizyty to doskonała okazja, by przybliżyć uczniom wybrane zawody, zapoznać ich z drogą kształcenia, czy też wymaganiami na dane stanowiska.