• 3 maja br. w SP nr 3 im. H. Sieniewicza w Drezdenku odbył  się już VI POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY Z OKAZJI ŚWIĘTA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU STRZELECKO – DREZDENECKIEGO ORAZ ZARZĄDU OKRĘGOWEGO LIGI OCHRONY PRZYRODY W GORZOWIE WLKP. przy wspóracy z Nadleśnictwem Smolarz, które reprezentował p. Tomasz Jerczyński. Wzięli w nim udział przedstawiciele 6 szkół podstawowych naszego powiatu z: Dobiegniewa, Drezdenka - SP nr 1 i SP nr 3, Goszczanowa, Niegosławia oraz z Trzebicza.  Uczestnicy (3-osobowe drużyny uczniów z klas czwartych) zmagali się z testem, gdzie mieli do czynienia z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, rozpoznawali eksponaty przyrodnicze. Nie rozstrzynął on jednak tego, kto zajął II miejsce. O tej lokacie zadecydowały trzy dogrywki. W ich wyniku poszczególne drużyny uplasowały się następująco: I miejsce - SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, II miejsce - Gminny Zepół Szkół w Dobiegniewie, III miejsce - SP w Trzebiczu, IV miejsce - SP w Goszczanowie, V miejsce SP im. J. Korczaka w Drezdenku, VI miejsce - SP w Niegsławiu. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Iwaszko, Oliwia Pet i  Aleksandra Wdowicka. Nagrody uczniom wręczył wicestarosta powiatu, p. Paweł Antczak. Serdecznie gratulujemy naszym czwartoklasistkom oraz dziękujemy p. Ani Owczarzak za ich przygotowanie oraz opiekę sprawowaną w trakcie konkursu!