- Informacja o projekcie „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!”
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - wrzesień 2021 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - październik 2021 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - listopad 2021 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - grudzień 2021 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - styczeń 2022 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - luty 2022 r.
- Harmonogram realizacji projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!” - marzec 2022 r.
- Sprawozdanie z projektu
Sprawozdanie z realizacji zajęć w ramach projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych”
W okresie od 02 września 2021 roku do 24 czerwca 2022 roku, w ramach projektu „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych ”, w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu odbywały się zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego oraz informatyki. W poszczególnych zajęciach brali udział uczniowie z różnych klas :
1) Kl. VIII – w zajęciach z matematyki i j. angielskiego
2) Kl. VI – w zajęciach z j. angielskiego
3) Kl. V – w zajęciach z informatyki
Zajęcia odbywały się w trybie stacjonarnym oraz online. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności kluczowych, doskonalenie umiejętności informatycznych, zdobycie podstawowych kompetencji językowych, przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w prostych sytuacjach życiowych, rozwijanie zdolności komunikacji ustnej, zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł i informacji, uzupełnienie braków, przypomnienie, powtórzenie i uzupełnienie wiadomości matematycznych oraz kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego.
Treści i formy pracy zostały dobrane w sposób, który zapewnił atrakcyjne
i efektywne zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności. Realizowane były wszystkie założenia projektu i zatwierdzonego planu pracy zajęć.Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania. Wiodącymi metodami były gry, zabawy dydaktyczne, ćwiczenia interaktywne. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Każdy mógł wykazać się inicjatywą i pomysłowością w rozwiązywaniu zadań. Ćwiczenia były dobierane w taki sposób, aby motywowały uczniów do uczenia się.
U wszystkich uczniów nastąpiło przełamanie bariery językowej. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusjach na różne tematy, coraz śmielej podchodzili do ćwiczeń, które wymagały komunikowania się w celu uzyskania konkretnych informacji, prezentowali swoje pomysły na forum grupy i mimo popełnianych błędów, bądź braku odpowiednich słów nie zniechęcali się i kontynuowali wypowiedź.
Na podstawie obserwacji można również stwierdzić, iż uczniowie nabyli umiejętność zdobywania wiedzy i pracy w grupie. Planowali i organizowali swoją pracę, wykorzystywali swoją wiedzę i dzielili się nią, prezentowali własny punkt widzenia i brali pod uwagę poglądy innych uczestników zajęć. Współdziałali w zespole, podejmowali indywidualne i grupowe wypowiedzi i nauczyli się negocjacyjnego rozwiązywania problemów.