Mecz wspierający akcję pomocy na rzecz rodziny Państwa Kondrackich z Rąpina

Dnia 23 września 2014 w Trzebiczu na boisku KS URAN TRZEBICZ odbył  się mecz eliminacyjny Pucharu Polski pomiędzy Klubem Sportowym Uran Trzebicz a drużyną sędziów piłkarskich. Mecz miał również na celu promocję akcji pomocy dla rodziny Kondrackich z Rąpina. W organizację meczu włączyła się także nasza społeczność szkolna. Eskorta dziecięca złożona z uczniów naszej szkoły wprowadziła piłkarzy na boisko, po czym nasi wychowankowie na trybunach wytrwale kibicowali, zagrzewając do walki piłkarzy URANU TRZEBICZ. A nie byli to byle jacy kibice! Dzieci kilka dni wcześniej dobrze się przygotowały do tego meczu. Nasi kibice ubrani byli w stroje sportowe reprezentacji naszej szkoły i z dumą prezentowali wykonane przez siebie transparenty. Podczas meczu dzieci rozdawały także przybyłym na mecz gościom karteczki z numerem konta do wpłat. Swoją obecnością zaszczycił nas także burmistrz Drezdenka pan Maciej Pietruszak.

Brawa dla piłkarzy za pomysł i dla naszych wychowanków za aktywną postawę obywatelską!

Wizyta w schronisku

Dnia 29 stycznia 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, już po raz kolejny, odwiedzili podopiecznych ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci zrzeszone w klubie „Mały Wolontariusz”, działającym w naszej szkole, każdego roku, a czasami nawet dwa razy w roku wyjeżdżają do schroniska, przy okazji wyjazdów na basen, lodowisko czy do kina. Tak też było tym razem – połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli wycieczkę na lodowisko z wyjazdem do schroniska „Azorki”. Nigdy nie przyjeżdżamy do naszych „znajomych” z pustymi rękami! W tym roku szkolnym już od października zbieraliśmy suchą karmę, konserwy mięsne, koce, kaszę, ryż i makarony dla zwierząt. Zaopatrzeni w kilka kartonów jedzenia dla zwierząt oraz koce wyruszyliśmy do schroniska. Na miejscu bardzo ciepło przywitali nas pracownicy schroniska, opowiedzieli o pracy w schronisku, o tym, jak psy trafiają do tego miejsca oraz jakie są zasady adopcji pieska ze schroniska. W podziękowaniu za przywieziony prowiant otrzymaliśmy dyplom-podziękowanie dla szkoły. Każdy młody wolontariusz otrzymał także pamiątkową pieczątkę na rękę. Był czas na zwiedzanie schroniska, odwiedzenie „starych znajomych” i poznanie nowych podopiecznych oraz na pamiątkowe zdjęcie.

To była miła wizyta, jak zapewniają uczniowie, na pewno nie ostatnia!

Wizyta w schronisku

4 grudnia 2012 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, już po raz trzeci, odwiedzili podopiecznych ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci zrzeszone w klubie „Mały Wolontariusz”, działającym w naszej szkole, od października zbierały suchą karmę, konserwy mięsne, koce, kaszę, ryż i makarony dla zwierząt. Dzięki pani Ani Ankutowicz oraz uprzejmości kierownictwa supermarketu „Piotr i Paweł” w Drezdenku, w którym wystawiono kosz na karmę dla zwierząt, w naszą akcję włączyli się także mieszkańcy Drezdenka. Zaopatrzeni w kilka kartonów jedzenia dla zwierząt, kilkanaście torb z suchą karmą oraz koce wyruszyliśmy do schroniska. Na miejscu bardzo ciepło przywitał nas kierownik schroniska, podziękował za przywieziony prowiant i przekazał na ręce młodych wolontariuszy podziękowanie dla szkoły. Był też czas na zwiedzanie schroniska, poznanie jego podopiecznych oraz pamiątkowe zdjęcie. To była miła wizyta, jak zapewniają uczniowie, na pewno nie ostatnia!

Wizyta w schronisku

Dnia 27 października 2011 r., już po raz drugi, uczniowie z klas III-VI z naszej szkoły odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci przekazały na ręce pracowników schroniska ciepłe koce i kołdry, suchą karmę dla psów i kotów oraz konserwy, kaszę, ryż i makarony. Wszystkie te rzeczy uczniowie zdobyli dzięki przeprowadzonej w szkole zbiórce na rzecz zwierząt z gorzowskiego schroniska, która trwała przez cały październik. Celem zbiórki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz szerzenie wśród młodych ludzi idei wolontariatu. W nagrodę za swoją pracę dzieci odwiedziły schronisko, poznały jego „wychowanków” oraz dostały od administracji schroniska pamiątkowy dyplom-podziękowanie dla szkoły. Uczniowie zapewniają, że nie po raz ostatni wyciągają swoją pomocną dłoń w stronę zwierząt.

Dobre serca mamy i zwierzętom pomagamy!

2 czerwca 2011 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wraz z nauczycielami odwiedzili gorzowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt "Azorki” ofiarując suchą karmę, ryż i makaron dla psów. Pokarm zakupiono za pieniądze uzyskane ze zbiórki zorganizowanej przez nauczycielkę przyrody - panią Annę Owczarzak oraz klasę V. Pieniądze zbierano od Dnia Dobrych Uczynków, który w naszej szkole przebiegł pod hasłem: "Dobre serca mamy i zwierzętom pomagamy!”, przez cały maj. W nagrodę dzieci pojechały do schroniska, by samodzielnie przekazać pokarm dla psów, zostały oprowadzone po placówce, mogły przyjrzeć się pracy opiekunów i wolontariuszy oraz… poznać bliżej kilku podopiecznych! Ileż było radości! Uczniowie obiecali, że nie jest to ich ostatnia wizyta w schronisku i już planują od września zbierać koce, pościel i wykładziny na legowiska dla psów na zimę.