• Witamy na Stronie Szkoły Podstawowej w Trzebiczu
      • Jadalnia
      • Gabinet Specjlistyczny
          • Konkurs „Zdrowie? Ogarniam TO!” - PRZYPOMINAJKA!!! Termin do 30 kwietnia

Celem Konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w współtworzenie kampanii społecznych na rzecz szkolnej i lokalnej społeczności, w tym swoich rówieśników z wykorzystaniem ich pasji, zainteresowań i umiejętności, a przez to rozpowszechnianie wiedzy wśród uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych na temat zdrowego stylu życia i jego wpływu na rozwój chorób nowotworowych. Tematem Konkursu jest promocja zdrowego stylu życia i jego pozytywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu i stan zdrowia. „Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie używek to klucze do długiego życia! Pokażcie co należy zrobić, aby właściwie dbać o zdrowie od najmłodszych lat.

• Dzień Czekolady w przedszkolu

W piątek 12 kwietnia młodsze przedszkolaki świętowały Dzień Czekolady. Ten dzień był pełen smaków i zapachów. Dzieci ozdobiły swoje kawałki ciasta czekoladowego czekoladową polewą z ciemnej, mlecznej i białej czekolady. Pracowały wszystkie zmysły. Po obiadku było smakowanie, eleganckie serwowanie.

• Drużyna Enaergii

Drużyna Energii -Już niebawem czekają na nas sportowe wyzwania przygotowane przez ambasadorów projektu. Poniżej prezentujemy nasz filmik zgłoszeniowy ukazujący sportowy charakter naszej szkoły TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI I DOPINGUJCIE W KOLEJNYM ETAPIE #drużynaenergii #druzynaenergii #DruzynaEnergii #energa #napedzanaszielonaenergia #sporttozdrowie #ruchtozdrowie #aktywnosc #aktywnoscfizyczna #dlaciebie #czasnaruch #sport #zielonaenergia #konkurs #konkursdladzieci

• Koniec podstawówki i co dalej?

Uczniowie kl. 8 już niedługo staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Pomocą w tym temacie służą im różne działania prowadzone w ramach doradztwa zawodowego, np. udział w targach edukacyjnych, czy też udział w webinarium zorganizowanym przez portal Mapa Karier pn. "Jak wybrać szkołę po podstawówce?", który nasi ósmoklasiści obejrzeli w dniu 22.03.br. Z ciekawą inicjatywą względem nich wystąpił Zespół Szkół w Drezdenku, którego przedstawiciele w dniu dzisiejszym (10.04.br.) przybyli do naszych uczniów, by omówić ofertę edukacyjną skierowaną do nich oraz przebieg rekrutacji. Wcześniej delegaci z drezdeneckiej szkoły średniej takie spotkanie odbyli z rodzicami najstarszego rocznika SP w Trzebiczu podczas wywiadówki, która miała miejsce 8.04.br.

• Mamy to!!!

Nasza Szkoła uzyskała awans do Etapu Sportowego w Ogólnopolskim Konkursie Drużyna Energii i znalazła się w gronie wyróżnionych 370 szkół z całej Polski. Oprócz tego zostaliśmy zakwalifikowani do nagrody I Stopnia, którą otrzymają tylko wybrane placówki .

Nagroda I Stopnia to nagroda rzeczowa w postaci zestawu: 30 strojów sportowych marki 4F dla zawodników o łącznej wartości 3 923,76 zł brutto. Działamy dalej i szykujemy się do Etapu Sportowego. Brawo dla wszystkich uczniów!

• Sukcesy naszych uczniów w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. "Łamańce językowe - wierszyki łamiące języki"

W ubiegły piątek (5.04.br.) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. "Łamańce językowe - wierszyki łamiące języki" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności wymowy, artykulacji i interpretacji wiersza przedstawianego przez uczestników, jak również troska o poprawność językową. Cieszymy się z występów uczniów, którzy reprezentowali nasza szkołę i gratulujemy Ignacemu Pawlak i Adriannie Młyńskiej zajęcia wyróżnienia, a Szymonowi Protyniak dziękujemy, że zechciał się sprawdzić w tym ważnym wydarzeniu.

• Sakrament Bierzmowania

W dniu 6 kwietnia br. młodzież naszego Dekanatu, w tym uczniowie kl.8 SP w Trzebiczu, przyjęła z rąk Ordynariusza Diecezji - Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Sakrament Bierzmowania.

Zdjęcie pochodzi z profilu Parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku na FB.

• Nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty - UJ (wydarzenie online)

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas ósmych na nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, które odbędą się w dniach: 08-10.05.2024 w godzinach 20:00-22:00.

• Wiosenny Bieg Dzieci i Młodzieży

Wiosenny Bieg Dzieci i Młodzieży miał się odbyć 21 marca, jednak ze względu na złą pogodę, musieliśmy przełożyć go na dzień 26 marca. Biegacze w każdej grupie wiekowej stanęli na starcie. Bieg odbył się na boisku Uran Trzebicz. Jak im poszło? Zobaczcie zdjęcia! Do pokonania mieli pętlę boiska. W biegu wystartowało ok. 150 uczestników!

• Certyfikat Krajowy

PROJEKTY :